18 000+ vélemény 4 600+ abroncs 120+ teszt 280 000+ követett ár
Standard
Laufenn Alap

LH71 G FIT 4S

8.2
Összpontszám ✓ 5 abroncsteszt
Gördülési ellenállás Nedves tapadás Zaj
4,4
★★★★☆
7 vezetői vélemény
Ár ettől
18 461 Ft
itt: 185/60 R14
Válassza ki a méretet

Milyen méretekben gyártják

Válassza ki sorban a szélességet → profilt → felni átmérőt.

1
Szélességmilliméterben
2
ProfilProfilarány (%)
3
Felni átmérőcollban
4
TerhelhetőségLI index

Terhelhetőségi index (LI) — A LI-t legalább olyan értéken kell tartani, mint amilyen a forgalmi engedélyben szerepel az adott abroncsmérethez. A törvény magasabb LI-t (terhelési indexet) megenged.

5
SebességSI index

Sebességindex (SI) — Négyévszakos abroncsoknál az SI magasabb is lehet, mint ami a forgalmi engedélyben szerepel.

Az Ön mérete 185/60 R14 Sebesség / Terhelés: 82H
Gördülési ellenállásD Nedves tapadásB ZajB Ár ettől 18 461 Ft
3PMSF 3PMSF
Árak megtekintése →
Az Ön mérete 185/60 R14 Sebesség / Terhelés: 82H
Gördülési ellenállásD Nedves tapadásB ZajB Ár ettől 19 682 Ft
Hol vásárolható

Árak összehasonlítása a boltokban

Aktuális árak a mérethez 185/60 R14.

Az árak tájékoztató jellegűek és a webshopban eltérhetnek. Kattintással közvetlenül a termékhez jut.

Értékelés és verdikt

Hogyan G Fit 4S értékelte

Skóre vychádza z 5 nezávislých testov a z 9 recenzií vodičov. ?

8.2
Összpontszám 8,2 / 10 8 disciplín meraných v nezávislých testoch. Recenzie vodičov sa premietajú do celkového skóre.
✓ megbízható
60 70 80 90 100
Kanyarstabilitás
Kanyarstabilitás
97,8
Komfort
Komfort
94,4
Hó
92,8
Nedves
Nedves
92,2
Tapadás
Tapadás
91,1
Száraz
Száraz
90,2
Fékezés
Fékezés
90
Érték
Érték
83,6
nagyon gyenge60–81 gyengébb81–89 átlagos89–93 93–96 nagyon jó96–98 élmezőny98–100

A szám azt mutatja, hogy az abroncs ebben a kategóriában a teszt legjobb abroncsa teljesítményének hány százalékát érte el.

Miben jeleskedik
Nedves Nedves átlagos 92,2
Hó átlagos 92,8
!Miben marad el
Érték Érték gyengébb 83,6
Komfort Komfort 94,4
✓ Jellemzők adatalapú ajánlások
🚗
Kiegyensúlyozott választás teljesítmény, komfort és ár
🛣
Mindennapi vezetéshez város és autópálya
3PMSF
3PMSF Téli körülményekre tanúsítva

Kde stojí Laufenn LH71 G FIT 4S v rozmere 185/60 R14

Porovnané s 41 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 8,2 18 461 Ft
Michelin CROSSCLIMATE+ 9.4 34 434 Ft Bf goodrich ADVANTAGE ALL-SEASON 9.4 25 127 Ft Kleber QUADRAXER 3 9.2 26 449 Ft Hankook H750 KINERGY 4S2 8.9 24 381 Ft Continental ALLSEASONCONTACT 8.9 30 391 Ft Nexen N'BLUE 4SEASON 2 8.7 21 593 Ft Vredestein QUATRAC 5 8.6 24 672 Ft Firestone MULTISEASON2 8.6 25 867 Ft Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA 8.5 19 195 Ft Dunlop ALL SEASON 2 8.3 27 250 Ft Semperit ALLSEASON-GRIP 8.3 25 579 Ft Laufenn LH71 G FIT 4S 8.2 18 461 Ft Táto pneumatika Kumho SOLUS 4S HA32 8.2 23 339 Ft Kleber QUADRAXER 2 8.2 Pirelli CINTURATO ALL SEASON PLUS 8.2 Nexen N'BLUE 4SEASON 8.1 21 563 Ft Linglong GRIP MASTER 4S 8.1 24 164 Ft Falken EUROALL SEASON AS210 8.1 24 926 Ft Sava ALL WEATHER 8.0 23 311 Ft Debica NAVIGATOR 3 7.9 24 028 Ft Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 7.8 25 927 Ft Sailun ATREZZO 4SEASONS 7.8 22 889 Ft Sebring ALL SEASON 7.5 20 965 Ft Barum QUARTARIS 5 7.2 20 963 Ft Nankang AW-6 7.2 Kormoran ALL SEASON 7.2 22 224 Ft Maxxis AP2 ALL SEASON 7.2 26 886 Ft Matador MP62 ALL WEATHER EVO 7.1 19 166 Ft Radar DIMAX 4 SEASON 7.1 Triangle SEASONX TA01 7.1 Toyo Celsius 6.7 Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 6.5 19 477 Ft Yokohama AW21 6.5 26 099 Ft Minerva ALL SEASON MASTER 6.1 26 274 Ft Imperial All Season Driver 6.1 22 540 Ft Fulda MULTICONTROL 5.9 23 025 Ft Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 5.6 24 334 Ft Arivo CARLORFUL A/S BSW M+S 3PMSF 5.2 25 236 Ft RoadX RXMOTION 4S 4.6 17 215 Ft Leao iGREEN ALL SEASON 4.1 25 066 Ft Fronway FRONWING A/S BSW M+S 3PMSF 2.1
2,1 medián 7,8 9,4
12. poradie v skupine z 41 porovnávaných
63 % pneumatík je slabších v tejto skupine
+0,4 nad mediánom skupiny medián skupiny 7,8
−1,2 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,4
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (41)
  1. 1. 9.4 Michelin CROSSCLIMATE+ 34 434 Ft +15 973 Ft
  2. 1. 9.4 Bf goodrich ADVANTAGE ALL-SEASON 25 127 Ft +6 666 Ft
  3. 3. 9.2 Kleber QUADRAXER 3 26 449 Ft +7 988 Ft
  4. 4. 8.9 Hankook H750 KINERGY 4S2 24 381 Ft +5 921 Ft
  5. 4. 8.9 Continental ALLSEASONCONTACT 30 391 Ft +11 930 Ft
  6. 6. 8.7 Nexen N'BLUE 4SEASON 2 21 593 Ft +3 132 Ft
  7. 7. 8.6 Vredestein QUATRAC 5 24 672 Ft +6 212 Ft
  8. 7. 8.6 Firestone MULTISEASON2 25 867 Ft +7 407 Ft
  9. 9. 8.5 Sailun ATREZZO 4SEASONS ULTRA 19 195 Ft +734 Ft
  10. 10. 8.3 Dunlop ALL SEASON 2 27 250 Ft +8 790 Ft
  11. 10. 8.3 Semperit ALLSEASON-GRIP 25 579 Ft +7 118 Ft
  12. 12. 8.2 Laufenn LH71 G FIT 4S Táto pneumatika 18 461 Ft
  13. 12. 8.2 Kumho SOLUS 4S HA32 23 339 Ft +4 878 Ft
  14. 12. 8.2 Kleber QUADRAXER 2
  15. 12. 8.2 Pirelli CINTURATO ALL SEASON PLUS
  16. 16. 8.1 Nexen N'BLUE 4SEASON 21 563 Ft +3 103 Ft
  17. 16. 8.1 Linglong GRIP MASTER 4S 24 164 Ft +5 704 Ft
  18. 16. 8.1 Falken EUROALL SEASON AS210 24 926 Ft +6 466 Ft
  19. 19. 8.0 Sava ALL WEATHER 23 311 Ft +4 850 Ft
  20. 20. 7.9 Debica NAVIGATOR 3 24 028 Ft +5 568 Ft
  21. 21. 7.8 Uniroyal ALLSEASONEXPERT 2 25 927 Ft +7 466 Ft
  22. 21. 7.8 Sailun ATREZZO 4SEASONS 22 889 Ft +4 428 Ft
  23. 23. 7.5 Sebring ALL SEASON 20 965 Ft +2 504 Ft
  24. 24. 7.2 Barum QUARTARIS 5 20 963 Ft +2 502 Ft
  25. 24. 7.2 Nankang AW-6
  26. 24. 7.2 Kormoran ALL SEASON 22 224 Ft +3 763 Ft
  27. 24. 7.2 Maxxis AP2 ALL SEASON 26 886 Ft +8 425 Ft
  28. 28. 7.1 Matador MP62 ALL WEATHER EVO 19 166 Ft +705 Ft
  29. 28. 7.1 Radar DIMAX 4 SEASON
  30. 28. 7.1 Triangle SEASONX TA01
  31. 31. 6.7 Toyo Celsius
  32. 32. 6.5 Apollo ALNAC 4G ALL SEASON 19 477 Ft +1 016 Ft
  33. 32. 6.5 Yokohama AW21 26 099 Ft +7 638 Ft
  34. 34. 6.1 Minerva ALL SEASON MASTER 26 274 Ft +7 813 Ft
  35. 34. 6.1 Imperial All Season Driver 22 540 Ft +4 079 Ft
  36. 36. 5.9 Fulda MULTICONTROL 23 025 Ft +4 564 Ft
  37. 37. 5.6 Goodride ALL SEASON ELITE Z-401 24 334 Ft +5 874 Ft
  38. 38. 5.2 Arivo CARLORFUL A/S BSW M+S 3PMSF 25 236 Ft +6 775 Ft
  39. 39. 4.6 RoadX RXMOTION 4S 17 215 Ft −1 246 Ft
  40. 40. 4.1 Leao iGREEN ALL SEASON 25 066 Ft +6 605 Ft
  41. 41. 2.1 Fronway FRONWING A/S BSW M+S 3PMSF
Ár 100 km-re

Az abroncs valós kedvezősége

18 461 Ft ÷ 54 949 km × 100
34 Ft / 100 km

Legalacsonyabb ár méretben 185/60 R14 elosztva a tesztekből és véleményekből becsült élettartammal.

Összehasonlítás alternatívákkal
Laufenn LH71 G FIT 4S 34 Ft
Nexen N'BLUE 4SEASON 42 Ft
Nexen N'BLUE 4SEASON 2 43 Ft

Spomedzi porovnávaných má Laufenn LH71 G FIT 4S najnižšiu cenu na 100 km.

Specifikációk

Műszaki információk

Besorolásunk ez nem a gyártó hivatalos besorolása

Jelleg: Standard

A legnépesebb és legkeresettebb kategória, ide tartozik a(z) Laufenn LH71 G FIT 4S is. Egyik tulajdonság sincs a többi rovására kiemelve — a kényelem, a tapadás, a zajszint és az élettartam észszerű egyensúlyban marad. A legtöbb vezetőnek ez a legbiztosabb választás: az abroncs szárazon és nedvesen is kiszámíthatóan viselkedik, és tisztes futásteljesítményt ad.

Öko
Öko
Öko-standard
Öko-standard
Standard
Standard
Standard-sport
Standard-sport
Sport
Sport
Supersport
Supersport
Kiválasztott méret 185/60 R14
Szélesség185 mm
Profilmagasság60 %
Felni átmérő14″
Terhelhetőségi index (LI)82
Sebességindex (SI)H
Cikkszám1027527
EAN8808563524511
EU energiacímke Gördülési ellenállásD Nedves tapadásB ZajB (71 dB)
Gyártó Laufenn
Futófelület LH71 G FIT 4S
Évszak Négyévszakos
Jármű típusa Személygépkocsi
Jelleg Standard
Szerkezet Radiál
Létrehozás dátuma 27.09.2022
Termékbevezetés dátuma (gen.) 15.07.2023
Elérhető technológiák
3PMSF 3PMSF Áno
Összehasonlítás

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Válassza ki az abroncsot, amellyel össze szeretné hasonlítani Laufenn LH71 G FIT 4S.
Tesztek története

Mely tesztekben szerepelt

Összes teszt 1×
Győzelmek 0×
Top 3 0×
Átlagos helyezés 10,0
2025
10. hely
Autobild Négyévszakos gumiabroncs teszt 225/40 R18 2025
15 abroncs ·Bemutató
Részletek →
Áralakulás

Hogyan alakult az ár

Legalacsonyabb ár a webshopokban a mérethez 185/60 R14.

Jelenlegi legalacsonyabb
18 460,72 Ft
↗ 36 711,01 % drágább
Időszak legalacsonyabb ára
43,01 Ft
4.8.2026
Időszak legmagasabb ára
18 460,72 Ft
23.9.2026
18 460,72 43,01 18 460,72 Ft 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 50,15 Ft 25.6.2026: 48,14 Ft 21.7.2026: 54,16 Ft 29.7.2026: 53,05 Ft 29.7.2026: 52,94 Ft 31.7.2026: 53,05 Ft 1.8.2026: 52,94 Ft 4.8.2026: 43,95 Ft 4.8.2026: 43,01 Ft 7.8.2026: 44,80 Ft 17.8.2026: 46,73 Ft 17.8.2026: 44,80 Ft 18.8.2026: 43,95 Ft 18.8.2026: 43,01 Ft 23.9.2026: 18 460,72 Ft

A megjelenített ár a legalacsonyabb elérhető ár a figyelt webshopokban. Tájékoztató jellegű, a webshopban eltérhet.

Felhasználói vélemények

Mit mondanak a tulajdonosok

4,4
★★★★☆
z 7 recenzií
Kattintással szűrheti a véleményeket
Várható élettartam
54 949 km
Megbízhatóság:confidence-high
SO
so***@yahoo.com
Dacia · 185/65 R15 · 5 km
★★★★★

Sziasztok. Vettem 4 db Laufenn G Fit 4S 185/65 R15 92T gumiabroncsot DOT 09/26 jelöléssel, magyarországi gyártással, egy romániai forgalmazótól, Kolozsváron, a Sigemo cégtől – egy nagyon megbízható kereskedőtől, ahol már évek óta veszem a gumikat, mivel egy egész járműparkot tartok kézben. Felszerelték, kiegyensúlyozták. Elindultam, megtettünk úgy 3 km-t, majd megálltam ellenőrizni a nyomást. A nyomás rendben volt, 2,2 bar, DE észrevettem, hogy a 4 gumi közül 2-nek az oldalfalán meglehetősen jól látható dudorok vannak. Azonnal visszamentem hozzájuk és megmutattam a problémát. Azt mondták, ez normális. Hogy mindegyiknél így van a toldásnál. Ezt én nem tudtam elfogadni, és kértem, hogy cseréljék ki másikra. Nem akarták, mert szerintük mind ilyen. Ekkor kértem egy másik márka gumit, újra kifizettem az 50 eurós szerelési díjat, de legalább más gumikkal hagytam ott őket – a márkát nem mondom meg, nem akarok másnak reklámot csinálni. Én személy szerint soha többé nem veszek Laufenn G FIT 4S-t. Nem tudom, gyártási hiba volt-e, de az egész élmény nagyon keserű szájízt hagyott bennem, ráadásul kifizettem pluszban 50 eurót a szerelésért, holott nem az én hibám volt, hogy a gumik láthatóan hibásak voltak.

GL
gl***@proton.me
Skoda Fabia 1.2 · 205/55 R16 · 2 414 km
★★★★☆

Az előző autómmal balesetet szenvedtem, ezért vettem egy Skoda Fabia-t mindennapi autónak, és mind a négy kerékre új gumit kellett venni. A Laufenn teljesen ismeretlen márka volt nekem, de kiderült, hogy a Hankook-hoz kötődik, úgyhogy belevágtem, és 25 novemberében felszereltem őket. Télen egyszerűen fantasztikusan teljesítettek – volt dolgom bőven: kb. 15 cm-es hóval, tömörödött hóval és jéggel, 1:10-es emelkedőkön, vidéki Staffordshire-ben. Simán elhajtottam olyan AWD SUV-ok mellett, amelyek nyári gumikon ragadtak le. 2 400 km után is újnak látszanak, és miután autópályán, városban meg vidéken is kipróbáltam őket, bátran mondhatom: megéri megvenni. Kényelmesek, jó visszajelzést adnak, és autópályán vagy főutakon nagyobb sebességnél sem túl zajosak. Nem arra valók, hogy az autó határait feszegessük velük, de mindennapi használatra és megbízható, kiszámítható tapadásra minden körülmények között tökéletesek – főleg ennyi pénzért. Venném-e újra? Igen. Örültem-e a vásárlásnak közvetlenül tél előtt? Hogyne!

CV
cv***@gmail.com
Opel Corsa C · 185/55 R15 · 1 609 km
★★★★★

Kiváló gumik a Corsa C-mre

DA
da***@gmail.com
Volkswagen Golf 1.9 Tdi · 205/55 R16 · 24 140 km
★★★★☆

Nagyon jó olcsó gumiabroncs

CU
cu***@gmail.com
Citroën C5 Tourer · 195/65 R15 · 2 092 km
★★★★☆

Kb. 2 000 km-t tettem meg ezeken a gumikon, és teljesen el vagyok ragadtatva. Az autóm nem egy erőmű, de ezek a gumik tökéletesen illenek hozzá. Mindenhol a maximumot nyomom, és eddig egyszer sem csúszott meg. Nedves úton is remekül teljesít. 100 km/h felett azért kicsit zajosabb lesz, de kb. 50 €-s áron ez egy fantasztikus vétel. Alig várom a telet, kíváncsi vagyok, hogyan bírja a havat.

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Bejelentkezés