Michelin Prémium PRIMACY 4
Milyen méretekben gyártják
Válassza ki sorban a szélességet → profilt → felni átmérőt.
Terhelhetőségi index (LI) — A LI-t legalább olyan értéken kell tartani, mint amilyen a forgalmi engedélyben szerepel az adott abroncsmérethez. A törvény magasabb LI-t (terhelési indexet) megenged.
Sebességindex (SI) — Nyári abroncsoknál az SI magasabb is lehet, mint ami a forgalmi engedélyben szerepel.
Árak összehasonlítása a boltokban
Aktuális árak a mérethez 225/50 R18.
Az árak tájékoztató jellegűek és a webshopban eltérhetnek. Kattintással közvetlenül a termékhez jut.
Hogyan Primacy 4 értékelte
miből áll Nedves (3)
miből áll Száraz (2)
miből áll Gazdaságosság (2)
miből áll Zaj és kényelem (2)
Zákaznícke recenzie do PTI nevstupujú – PTI stojí na meraniach nezávislých testov; pri pneumatikách s málo testami čiastočne prihliada aj na triedu značky.
Hol áll a(z) Michelin PRIMACY 4 a(z) 225/50 R18 méretben
21 abronccsal összehasonlítva ebben a méretben — azonos évszak és jelleg. Mindegyik kapható, és független tesztekből származó eredményekkel rendelkezik.
Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 9.1 62 720 Ft jobb és olcsóbb
Michelin PRIMACY 4 9.0 70 481 Ft Ez az abroncs
Michelin PRIMACY 4+ 8.8 70 579 Ft
Michelin PRIMACY 5 8.8 65 216 Ft
Bridgestone TURANZA T005 8.7 54 912 Ft
Continental ULTRACONTACT NXT 8.6 66 299 Ft
Pirelli CINTURATO P7 (P7C2) 8.4 56 171 Ft
Bridgestone TURANZA 6 8.3 57 864 Ft
Falken AZENIS FK520 8.2 45 160 Ft
Pirelli CINTURATO P7 8.0 69 837 Ft
Dunlop BLUE RESPONSE TG 8.0 54 810 Ft
Kumho ECSTA HS52 8.0 43 284 Ft
Vredestein ULTRAC - BMW 7.9 51 327 Ft
Firestone ROADHAWK 2 7.8 48 697 Ft
Toyo PROXES COMFORT 7.6 48 072 Ft
Nokian Tyres POWERPROOF 1 7.5 49 968 Ft
Fulda ECOCONTROL HP 2 7.2 53 147 Ft
Maxxis VICTRA SPORT 5 VS5 6.9 54 628 Ft
Bf goodrich Advantage 2 6.7 51 517 Ft
Kleber DYNAXER HP5 5.4 47 864 Ft
Barum BRAVURIS 5HM 4.9 47 991 Ft Az összes abroncs megjelenítése a rangsorban (21)
- 1. 9.1 62 720 Ft −7 761 Ft
- 2. 9.0 70 481 Ft
- 3. 8.8 70 579 Ft +98 Ft
- 3. 8.8 65 216 Ft −5 265 Ft
- 5. 8.7 54 912 Ft −15 569 Ft
- 6. 8.6 66 299 Ft −4 182 Ft
- 7. 8.4 56 171 Ft −14 310 Ft
- 8. 8.3 57 864 Ft −12 617 Ft
- 9. 8.2 45 160 Ft −25 321 Ft
- 10. 8.0 69 837 Ft −644 Ft
- 10. 8.0 54 810 Ft −15 671 Ft
- 10. 8.0 43 284 Ft −27 198 Ft
- 13. 7.9 51 327 Ft −19 154 Ft
- 14. 7.8 48 697 Ft −21 784 Ft
- 15. 7.6 48 072 Ft −22 409 Ft
- 16. 7.5 49 968 Ft −20 513 Ft
- 17. 7.2 53 147 Ft −17 334 Ft
- 18. 6.9 54 628 Ft −15 853 Ft
- 19. 6.7 51 517 Ft −18 964 Ft
- 20. 5.4 47 864 Ft −22 617 Ft
- 21. 4.9 47 991 Ft −22 491 Ft
Az abroncs valós kedvezősége
Legalacsonyabb ár méretben 225/50 R18 elosztva a tesztekből és véleményekből becsült élettartammal.
Az összehasonlított abroncsok közül a(z) Michelin PRIMACY 4 100 km-re vetített költsége a legalacsonyabb.
Műszaki információk
Jelleg: Standard
A legnépesebb és legkeresettebb kategória, ide tartozik a(z) Michelin PRIMACY 4 is. Egyik tulajdonság sincs a többi rovására kiemelve — a kényelem, a tapadás, a zajszint és az élettartam észszerű egyensúlyban marad. A legtöbb vezetőnek ez a legbiztosabb választás: az abroncs szárazon és nedvesen is kiszámíthatóan viselkedik, és tisztes futásteljesítményt ad.
Versenytársak
A fő versenytársak azonos árkategóriában.
A megtekintett modell utódja
Az éppen megtekintett abroncsnak már van utódja. Javasoljuk a technológiailag fejlettebb modell választását:
Mely tesztekben szerepelt
Tyre Reviews Hogyan alakult az ár
Legalacsonyabb ár a webshopokban a mérethez 225/50 R18.
A megjelenített ár a legalacsonyabb elérhető ár a figyelt webshopokban. Tájékoztató jellegű, a webshopban eltérhet.
Mit mondanak a tulajdonosok
M5-ön 19"-es, 760Li-n 20"-es MPS4S-t használtam, mindkettővel nagyon elégedett voltam. Ezek a Primacy 4-esek az F11-emmel együtt jöttek, a dátumkódjuk 3320, tehát már közel 6 évesek – de még mindig van rajtuk úgy 4–5 mm futófelület, hiszen az autón csak 32 000 km van.
Az elmúlt 6 hónapban főleg iskolai köröket tettem meg, meg néha egy-egy 160 km-es oda-vissza utat a tengerpartra. Az autó gyári kombinált fogyasztása 7,6 l/100 km, én viszont csak 13,5 l/100 km körül hozom ki belőle, mivel főleg rövid, mellékutakon tett, 30 km/h alatti stop-and-go utakból áll a menetrendem. Eco módot sokat használok, de így is csalódott vagyok a fogyasztással kapcsolatban (a 760Li 7 éves átlaga is hasonló volt), és a gumikkal is.
Ezek a Primacy-k keményen lötyögnek a fekvőrendőrökön, autópályán pedig mintha csapkodna a kormány – nem érzem magam biztonságban.
Csak akkor viselkednek valamennyire elfogadhatóan, ha A/B utakon nyomom meg egy kicsit, úgy 80 km/h körül.
Szerettem volna kihozni a maradék futófelületet, hogy megérje, de már elegem van a gyenge kezelhetőségből. Azért jöttem ide, hogy találjak egy jó ajánlatot 4S-re.
A legjobb nyári gumi, amin valaha autóztam. És sokkal jobb, mint a KC2000, ami előtte volt az autómon.
A Primacy 4 legnagyobb erénye szerintem az, hogy az egész életciklusa során következetesen teljesít. Nedves úton különösen meggyőző – még kopott állapotban is (kb. 2,5 mm-es maradék mintázatmélységnél) gond nélkül lehet 100–110 km/h-val menni, semmi meglepetés.
A keverék elég lágy, olyannyira, hogy a határon hajtva az autó kicsit "szivacsos" érzést adott. Amikor viszont megemeltem a nyomást 0,4 barral (elöl 2,2-ről 2,6-ra, hátul 2,1-ről 2,5-re), teljesen más élmény lett: a kormányzás sokkal pontosabb és érzékletesebb lett. Nagy kár, hogy ezt csak a gumi élete végén fedeztem fel – ha korábban kipróbálom, sokkal több önbizalommal vezethetek vala.
Ez az apró bosszúság ellenére valószínűleg Primacy 4 Plus-ra vagy Primacy 5-re cserélem majd őket, ha az elérhető lesz az országomban (Brazília).
Ami még általánosságban is tetszik a Michelinekben, az a tartósságuk rossz utakon. Gödör miatt soha nem volt defektem – hiába vannak a gumioldalakon sérülések, buborék vagy komoly kár sohasem keletkezett. A felni esetleg megsérülhet, de a francia gumi kitart.
A Michelin mint mindig, biztonság és esős teljesítmény terén most is a legjobbak között van, ezt nem lehet vitatni. Viszont a Primacy 4-nél azt vettem észre, hogy az ajánlott 2,2 baros nyomáson kicsit "puhák", nehézkesek – mintha az autó úszna a kanyarokban. Amikor felnyomtam 2,6 barra, teljesen megváltozott a kép: sokkal élesebb lett a reakció, kevésbé himbálózott a kocsi határterhelésen. Az a baj, hogy ezt csak a garnitúra végére jöttem rá. Összességében viszont nagyon jó gumiról van szó, és a rengeteg versengő márka ellenére valószínűleg maradok a Michelinnél. Ami igazán meglepett: a futófelület kopásával egyáltalán nem romlott a teljesítmény. Nedves úton végig biztonságos és kiszámítható maradt. Persze én nem kockáztatok, de azért amikor 110 km/h fölé mentünk nedves aszfalton, mindössze 2,5 mm-es mintával – azt hittem, rosszabb lesz. Kellemes meglepetés.
Az Ioniq 5-öm gyári (OEM) gumijai száraz úton nagyon jók. Már 64 000 km-t tettem meg velük, és szerintem még kb. 8 000 km van bennük. Nedves úton viszont már nem annyira fényesek...
Ezekkel az abroncsokkal közlekedik?
Jelentkezzen be és írjon véleményt — segít másoknak a választásban.
Bejelentkezés