Michelin Prémium PRIMACY 4
Milyen méretekben gyártják
Válassza ki sorban a szélességet → profilt → felni átmérőt.
Terhelhetőségi index (LI) — A LI-t legalább olyan értéken kell tartani, mint amilyen a forgalmi engedélyben szerepel az adott abroncsmérethez. A törvény magasabb LI-t (terhelési indexet) megenged.
Sebességindex (SI) — Nyári abroncsoknál az SI magasabb is lehet, mint ami a forgalmi engedélyben szerepel.
Árak összehasonlítása a boltokban
Aktuális árak a mérethez 215/60 R16.
Az árak tájékoztató jellegűek és a webshopban eltérhetnek. Kattintással közvetlenül a termékhez jut.
Hogyan Primacy 4 értékelte
miből áll Nedves (3)
miből áll Száraz (2)
miből áll Gazdaságosság (2)
miből áll Zaj és kényelem (2)
Zákaznícke recenzie do PTI nevstupujú – PTI stojí na meraniach nezávislých testov; pri pneumatikách s málo testami čiastočne prihliada aj na triedu značky.
Hol áll a(z) Michelin PRIMACY 4 a(z) 215/60 R16 méretben
31 abronccsal összehasonlítva ebben a méretben — azonos évszak és jelleg. Mindegyik kapható, és független tesztekből származó eredményekkel rendelkezik.
Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 9.1 53 829 Ft
Michelin PRIMACY 4 9.0 48 318 Ft Ez az abroncs
Michelin PRIMACY 4+ 8.8 59 604 Ft
Michelin PRIMACY 5 8.8 52 145 Ft
Bridgestone TURANZA T005 8.7 50 395 Ft
Falken ZIEX ZE320 8.6 39 061 Ft
Pirelli CINTURATO P7 (P7C2) 8.4 61 521 Ft
Bridgestone TURANZA 6 8.3 58 588 Ft
Hankook K125 VENTUS PRIME3 8.1 44 628 Ft
Nokian Tyres Wetproof 8.0 37 389 Ft
Kumho HS52 ECSTA 8.0 33 251 Ft
Dunlop BLUE RESPONSE TG 8.0 42 289 Ft
Vredestein ULTRAC 7.9 57 007 Ft
Falken ZIEX ZE310AEC 7.9 42 935 Ft
Firestone ROADHAWK 2 7.8 39 282 Ft
Toyo PROXES COMFORT 7.6 34 845 Ft
Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 7.4 54 752 Ft
Continental CONTIPREMIUMCONTACT 5 7.3 61 503 Ft
Vredestein ULTRAC+ 7.3 43 518 Ft
Bf goodrich ADVANTAGE 7.3 49 266 Ft
Fulda ECOCONTROL HP 2 7.2 36 064 Ft
Firestone ROADHAWK 7.1 38 499 Ft
Kleber DYNAXER HP4 7.0 44 077 Ft
Bf goodrich Advantage 2 6.7 39 693 Ft
Debica PRESTO HP 2 6.5 37 045 Ft
Nexen N'BLUE HD PLUS 6.2 32 569 Ft
Sava INTENSA HP 2 5.9 42 562 Ft
Cooper SUMMER 5.8 37 720 Ft
Kleber DYNAXER HP5 5.4 35 506 Ft
Goodride Z-107 ZuperEco XL 5.4 29 888 Ft
Minerva F209 4.0 32 263 Ft Az összes abroncs megjelenítése a rangsorban (31)
- 1. 9.1 53 829 Ft +5 511 Ft
- 2. 9.0 48 318 Ft
- 3. 8.8 59 604 Ft +11 285 Ft
- 3. 8.8 52 145 Ft +3 827 Ft
- 5. 8.7 50 395 Ft +2 077 Ft
- 6. 8.6 39 061 Ft −9 257 Ft
- 7. 8.4 61 521 Ft +13 203 Ft
- 8. 8.3 58 588 Ft +10 270 Ft
- 9. 8.1 44 628 Ft −3 691 Ft
- 10. 8.0 37 389 Ft −10 930 Ft
- 10. 8.0 33 251 Ft −15 068 Ft
- 10. 8.0 42 289 Ft −6 029 Ft
- 13. 7.9 57 007 Ft +8 689 Ft
- 13. 7.9 42 935 Ft −5 384 Ft
- 15. 7.8 39 282 Ft −9 036 Ft
- 16. 7.6 34 845 Ft −13 473 Ft
- 17. 7.4 54 752 Ft +6 434 Ft
- 18. 7.3 61 503 Ft +13 184 Ft
- 18. 7.3 43 518 Ft −4 801 Ft
- 18. 7.3 49 266 Ft +947 Ft
- 21. 7.2 36 064 Ft −12 254 Ft
- 22. 7.1 38 499 Ft −9 819 Ft
- 23. 7.0 44 077 Ft −4 242 Ft
- 24. 6.7 39 693 Ft −8 626 Ft
- 25. 6.5 37 045 Ft −11 274 Ft
- 26. 6.2 32 569 Ft −15 749 Ft
- 27. 5.9 42 562 Ft −5 756 Ft
- 28. 5.8 37 720 Ft −10 598 Ft
- 29. 5.4 35 506 Ft −12 812 Ft
- 29. 5.4 29 888 Ft −18 430 Ft
- 31. 4.0 32 263 Ft −16 055 Ft
Az abroncs valós kedvezősége
Legalacsonyabb ár méretben 215/60 R16 elosztva a tesztekből és véleményekből becsült élettartammal.
Műszaki információk
Jelleg: Standard
A legnépesebb és legkeresettebb kategória, ide tartozik a(z) Michelin PRIMACY 4 is. Egyik tulajdonság sincs a többi rovására kiemelve — a kényelem, a tapadás, a zajszint és az élettartam észszerű egyensúlyban marad. A legtöbb vezetőnek ez a legbiztosabb választás: az abroncs szárazon és nedvesen is kiszámíthatóan viselkedik, és tisztes futásteljesítményt ad.
Ehhez a mérethez nincs feltüntetve technológia.
Versenytársak
A fő versenytársak azonos árkategóriában.
A megtekintett modell utódja
Az éppen megtekintett abroncsnak már van utódja. Javasoljuk a technológiailag fejlettebb modell választását:
Mely tesztekben szerepelt
Tyre Reviews Hogyan alakult az ár
Legalacsonyabb ár a webshopokban a mérethez 215/60 R16.
A megjelenített ár a legalacsonyabb elérhető ár a figyelt webshopokban. Tájékoztató jellegű, a webshopban eltérhet.
Mit mondanak a tulajdonosok
M5-ön 19"-es, 760Li-n 20"-es MPS4S-t használtam, mindkettővel nagyon elégedett voltam. Ezek a Primacy 4-esek az F11-emmel együtt jöttek, a dátumkódjuk 3320, tehát már közel 6 évesek – de még mindig van rajtuk úgy 4–5 mm futófelület, hiszen az autón csak 32 000 km van.
Az elmúlt 6 hónapban főleg iskolai köröket tettem meg, meg néha egy-egy 160 km-es oda-vissza utat a tengerpartra. Az autó gyári kombinált fogyasztása 7,6 l/100 km, én viszont csak 13,5 l/100 km körül hozom ki belőle, mivel főleg rövid, mellékutakon tett, 30 km/h alatti stop-and-go utakból áll a menetrendem. Eco módot sokat használok, de így is csalódott vagyok a fogyasztással kapcsolatban (a 760Li 7 éves átlaga is hasonló volt), és a gumikkal is.
Ezek a Primacy-k keményen lötyögnek a fekvőrendőrökön, autópályán pedig mintha csapkodna a kormány – nem érzem magam biztonságban.
Csak akkor viselkednek valamennyire elfogadhatóan, ha A/B utakon nyomom meg egy kicsit, úgy 80 km/h körül.
Szerettem volna kihozni a maradék futófelületet, hogy megérje, de már elegem van a gyenge kezelhetőségből. Azért jöttem ide, hogy találjak egy jó ajánlatot 4S-re.
A legjobb nyári gumi, amin valaha autóztam. És sokkal jobb, mint a KC2000, ami előtte volt az autómon.
A Primacy 4 legnagyobb erénye szerintem az, hogy az egész életciklusa során következetesen teljesít. Nedves úton különösen meggyőző – még kopott állapotban is (kb. 2,5 mm-es maradék mintázatmélységnél) gond nélkül lehet 100–110 km/h-val menni, semmi meglepetés.
A keverék elég lágy, olyannyira, hogy a határon hajtva az autó kicsit "szivacsos" érzést adott. Amikor viszont megemeltem a nyomást 0,4 barral (elöl 2,2-ről 2,6-ra, hátul 2,1-ről 2,5-re), teljesen más élmény lett: a kormányzás sokkal pontosabb és érzékletesebb lett. Nagy kár, hogy ezt csak a gumi élete végén fedeztem fel – ha korábban kipróbálom, sokkal több önbizalommal vezethetek vala.
Ez az apró bosszúság ellenére valószínűleg Primacy 4 Plus-ra vagy Primacy 5-re cserélem majd őket, ha az elérhető lesz az országomban (Brazília).
Ami még általánosságban is tetszik a Michelinekben, az a tartósságuk rossz utakon. Gödör miatt soha nem volt defektem – hiába vannak a gumioldalakon sérülések, buborék vagy komoly kár sohasem keletkezett. A felni esetleg megsérülhet, de a francia gumi kitart.
A Michelin mint mindig, biztonság és esős teljesítmény terén most is a legjobbak között van, ezt nem lehet vitatni. Viszont a Primacy 4-nél azt vettem észre, hogy az ajánlott 2,2 baros nyomáson kicsit "puhák", nehézkesek – mintha az autó úszna a kanyarokban. Amikor felnyomtam 2,6 barra, teljesen megváltozott a kép: sokkal élesebb lett a reakció, kevésbé himbálózott a kocsi határterhelésen. Az a baj, hogy ezt csak a garnitúra végére jöttem rá. Összességében viszont nagyon jó gumiról van szó, és a rengeteg versengő márka ellenére valószínűleg maradok a Michelinnél. Ami igazán meglepett: a futófelület kopásával egyáltalán nem romlott a teljesítmény. Nedves úton végig biztonságos és kiszámítható maradt. Persze én nem kockáztatok, de azért amikor 110 km/h fölé mentünk nedves aszfalton, mindössze 2,5 mm-es mintával – azt hittem, rosszabb lesz. Kellemes meglepetés.
Az Ioniq 5-öm gyári (OEM) gumijai száraz úton nagyon jók. Már 64 000 km-t tettem meg velük, és szerintem még kb. 8 000 km van bennük. Nedves úton viszont már nem annyira fényesek...
Ezekkel az abroncsokkal közlekedik?
Jelentkezzen be és írjon véleményt — segít másoknak a választásban.
Bejelentkezés