18 000+ vélemény 4 600+ abroncs 120+ teszt 280 000+ követett ár
Sport
Toyo Közép

TR1 PROXES

6.8
Összpontszám ✓ 1 abroncsteszt
Gördülési ellenállás Nedves tapadás Zaj
3,7
★★★★☆
67 vezetői vélemény
Ár ettől
39 312 Ft
itt: 205/50 R17
Válassza ki a méretet

Milyen méretekben gyártják

Válassza ki sorban a szélességet → profilt → felni átmérőt.

1
Szélességmilliméterben
2
ProfilProfilarány (%)
3
Felni átmérőcollban
4
TerhelhetőségLI index

Terhelhetőségi index (LI) — A LI-t legalább olyan értéken kell tartani, mint amilyen a forgalmi engedélyben szerepel az adott abroncsmérethez. A törvény magasabb LI-t (terhelési indexet) megenged.

5
SebességSI index

Sebességindex (SI) — Nyári abroncsoknál az SI magasabb is lehet, mint ami a forgalmi engedélyben szerepel.

Az Ön mérete 205/50 R17 Sebesség / Terhelés: 93W XL
Gördülési ellenállásD Nedves tapadásB ZajB Ár ettől 39 312 Ft
Megerősített oldalfal Megerősített oldalfal Felnivédelem Felnivédelem
Árak megtekintése →
Hol vásárolható

Árak összehasonlítása a boltokban

Aktuális árak a mérethez 205/50 R17.

Az árak tájékoztató jellegűek és a webshopban eltérhetnek. Kattintással közvetlenül a termékhez jut.

Értékelés és verdikt

Hogyan Proxes TR1 értékelte

Skóre vychádza z 1 nezávislého testu a z 70 recenzií vodičov. ?

6.8
Összpontszám 6,8 / 10 6 disciplín meraných v nezávislých testoch. Recenzie vodičov sa premietajú do celkového skóre.
60 70 80 90 100
Komfort
Komfort
95,3
Érték
Érték
93,6
Kanyarstabilitás
Kanyarstabilitás
93,4
Száraz
Száraz
90,8
Nedves
Nedves
89,3
Fékezés
Fékezés
84,3
nagyon gyenge60–81 gyengébb81–89 átlagos89–93 93–96 nagyon jó96–98 élmezőny98–100

A szám azt mutatja, hogy az abroncs ebben a kategóriában a teszt legjobb abroncsa teljesítményének hány százalékát érte el.

Miben jeleskedik
Érték Érték 93,6
Nedves Nedves átlagos 89,3
!Miben marad el
Komfort Komfort 95,3
Száraz Száraz átlagos 90,8
✓ Jellemzők adatalapú ajánlások
🏁
Dinamikus vezetéshez pontos kormányzás
🌀
Stabil kanyarokban magas tapadás
Megerősített oldalfal
Megerősített oldalfal Magasabb terhelhetőség magasabb nyomáson
Felnivédelem
Felnivédelem Védi a felnit a járdaszegélytől

Kde stojí Toyo TR1 PROXES v rozmere 205/50 R17

Porovnané s 27 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 6,8 39 312 Ft
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 6 9.7 51 726 Ft Bridgestone POTENZA SPORT EVO 9.5 47 468 Ft Michelin PILOT SPORT 4 9.4 53 401 Ft Kumho ECSTA PS72 SPORT 9.2 34 853 Ft lepšia a lacnejšia Hankook K127E ION EVO E 8.9 42 377 Ft Toyo PROXES SPORT 2 8.9 37 059 Ft lepšia a lacnejšia Sailun ATREZZO ZSR2 8.8 32 015 Ft lepšia a lacnejšia Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC) 3 8.6 52 107 Ft Kumho PS71 8.5 51 124 Ft Dunlop SPORT MAXX RT 2 8.4 43 425 Ft Bridgestone POTENZA S001 8.4 50 998 Ft Fulda SPORTCONTROL 2 8.3 38 981 Ft lepšia a lacnejšia Sava INTENSA UHP 2 8.3 37 235 Ft lepšia a lacnejšia Debica PRESTO UHP 2 8.2 37 198 Ft lepšia a lacnejšia Uniroyal RAINSPORT 5 8.1 39 026 Ft lepšia a lacnejšia Petlas VELOX SPORT PT741 XL 7.9 32 842 Ft lepšia a lacnejšia Kumho PS31 XL 7.8 34 298 Ft lepšia a lacnejšia West lake SA-57 Zuper Ace XL MFS 7.7 Leao N-F ACRO 7.6 Toyo Proxes Sport 7.5 Cooper SUMMER 7.1 36 528 Ft lepšia a lacnejšia Toyo TR1 PROXES 6.8 39 312 Ft Táto pneumatika Nexen N'FERA RU1 6.7 Triangle EFFEXSPORT TH202 6.6 28 744 Ft Arivo ULTRA ARZ5 XL BSW M+S 4.9 42 694 Ft Tourador X SPEED TU1 4.6 Superia Ecoblue UHP XL MFS 3.9 30 828 Ft
3,9 medián 8,2 9,7
22. poradie v skupine z 27 porovnávaných
19 % pneumatík je slabších v tejto skupine
−1,4 pod mediánom skupiny medián skupiny 8,2
−2,9 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,7
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine je 10 pneumatík, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (27)
  1. 1. 9.7 Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 6 51 726 Ft +12 414 Ft
  2. 2. 9.5 Bridgestone POTENZA SPORT EVO 47 468 Ft +8 156 Ft
  3. 3. 9.4 Michelin PILOT SPORT 4 53 401 Ft +14 089 Ft
  4. 4. 9.2 Kumho ECSTA PS72 SPORT lepšia a lacnejšia 34 853 Ft −4 459 Ft
  5. 5. 8.9 Hankook K127E ION EVO E 42 377 Ft +3 066 Ft
  6. 5. 8.9 Toyo PROXES SPORT 2 lepšia a lacnejšia 37 059 Ft −2 253 Ft
  7. 7. 8.8 Sailun ATREZZO ZSR2 lepšia a lacnejšia 32 015 Ft −7 296 Ft
  8. 8. 8.6 Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC) 3 52 107 Ft +12 795 Ft
  9. 9. 8.5 Kumho PS71 51 124 Ft +11 812 Ft
  10. 10. 8.4 Dunlop SPORT MAXX RT 2 43 425 Ft +4 114 Ft
  11. 10. 8.4 Bridgestone POTENZA S001 50 998 Ft +11 687 Ft
  12. 12. 8.3 Fulda SPORTCONTROL 2 lepšia a lacnejšia 38 981 Ft −330 Ft
  13. 12. 8.3 Sava INTENSA UHP 2 lepšia a lacnejšia 37 235 Ft −2 076 Ft
  14. 14. 8.2 Debica PRESTO UHP 2 lepšia a lacnejšia 37 198 Ft −2 113 Ft
  15. 15. 8.1 Uniroyal RAINSPORT 5 lepšia a lacnejšia 39 026 Ft −286 Ft
  16. 16. 7.9 Petlas VELOX SPORT PT741 XL lepšia a lacnejšia 32 842 Ft −6 469 Ft
  17. 17. 7.8 Kumho PS31 XL lepšia a lacnejšia 34 298 Ft −5 014 Ft
  18. 18. 7.7 West lake SA-57 Zuper Ace XL MFS
  19. 19. 7.6 Leao N-F ACRO
  20. 20. 7.5 Toyo Proxes Sport
  21. 21. 7.1 Cooper SUMMER lepšia a lacnejšia 36 528 Ft −2 784 Ft
  22. 22. 6.8 Toyo TR1 PROXES Táto pneumatika 39 312 Ft
  23. 23. 6.7 Nexen N'FERA RU1
  24. 24. 6.6 Triangle EFFEXSPORT TH202 28 744 Ft −10 568 Ft
  25. 25. 4.9 Arivo ULTRA ARZ5 XL BSW M+S 42 694 Ft +3 382 Ft
  26. 26. 4.6 Tourador X SPEED TU1
  27. 27. 3.9 Superia Ecoblue UHP XL MFS 30 828 Ft −8 484 Ft
Ár 100 km-re

Az abroncs valós kedvezősége

39 312 Ft ÷ 35 496 km × 100
111 Ft / 100 km

Legalacsonyabb ár méretben 205/50 R17 elosztva a tesztekből és véleményekből becsült élettartammal.

Összehasonlítás alternatívákkal
Toyo TR1 PROXES 111 Ft
Kumho PS71 169 Ft

Spomedzi porovnávaných má Toyo TR1 PROXES najnižšiu cenu na 100 km.

Specifikációk

Műszaki információk

Besorolásunk ez nem a gyártó hivatalos besorolása

Jelleg: Sport

A sportabroncsoknál a minden helyzetben meglévő tapadás dönt — éles gyorsításkor, fékezéskor, szárazon és nedvesen egyaránt. Ebbe a csoportba tartozik a(z) Toyo TR1 PROXES is. Ehhez társul a nagyobb sebességnél mutatott stabilitás és a kanyarpontosság. Egy dolgot azonban sokan alábecsülnek vásárláskor: a tapadás lágyabb keverékből származik, az pedig gyorsabban kopik. Míg egy standard abroncs nagyjából 40 000 km-t megy, egy sportabroncs körülbelül 20 000–30 000 km-t — élesebb vezetési stílusnál vagy nehezebb, erősebb autónál jóval kevesebbet.

Öko
Öko
Öko-standard
Öko-standard
Standard
Standard
Standard-sport
Standard-sport
Sport
Sport
Supersport
Supersport
Kiválasztott méret 205/50 R17
Szélesség205 mm
Profilmagasság50 %
Felni átmérő17″
Terhelhetőségi index (LI)93
Sebességindex (SI)W
Cikkszám4057200
EAN4981910525141
EU energiacímke Gördülési ellenállásD Nedves tapadásB ZajB (70 dB)
Gyártó Toyo
Futófelület TR1 PROXES
Évszak Nyári
Jármű típusa Személygépkocsi
Jelleg Sport
Szerkezet Radiál
Létrehozás dátuma 29.01.2019
Termékbevezetés dátuma (gen.) 24.08.2020
Elérhető technológiák
Zosilený profil Áno
Ochrana disku Áno - RP
Összehasonlítás

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Válassza ki az abroncsot, amellyel össze szeretné hasonlítani Toyo TR1 PROXES.
Összehasonlítás →
Firestone Sz90
Firestone
Sz90
4.8
Ez az abroncs
Toyo TR1 PROXES
Toyo
TR1 PROXES
6.8
ettől 39 312 Ft
Referencia abroncs
Összehasonlítás →
Kumho PS71
Kumho
PS71
8.5
ettől 51 124 Ft
Tesztek története

Mely tesztekben szerepelt

Összes teszt 1×
Győzelmek 0×
Top 3 0×
Átlagos helyezés 5,0
2024
5. hely
Top TireReview Test letných UHP pneumatík 235/45 R18 2024
6 abroncs ·Bemutató
Részletek →
Áralakulás

Hogyan alakult az ár

Legalacsonyabb ár a webshopokban a mérethez 205/50 R17.

Jelenlegi legalacsonyabb
39 311,58 Ft
↗ 39 802,13 % drágább
Időszak legalacsonyabb ára
97,75 Ft
4.9.2026
Időszak legmagasabb ára
39 311,58 Ft
23.9.2026
39 311,58 97,75 39 311,58 Ft 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 98,52 Ft 28.6.2026: 101,48 Ft 28.6.2026: 98,52 Ft 1.7.2026: 101,48 Ft 1.7.2026: 98,52 Ft 5.7.2026: 101,48 Ft 5.7.2026: 98,52 Ft 12.7.2026: 101,48 Ft 12.7.2026: 98,52 Ft 19.7.2026: 101,48 Ft 19.7.2026: 98,52 Ft 18.8.2026: 97,79 Ft 4.9.2026: 97,75 Ft 21.9.2026: 99,70 Ft 23.9.2026: 39 311,58 Ft

A megjelenített ár a legalacsonyabb elérhető ár a figyelt webshopokban. Tájékoztató jellegű, a webshopban eltérhet.

Felhasználói vélemények

Mit mondanak a tulajdonosok

3,7
★★★★☆
z 67 recenzií
Kattintással szűrheti a véleményeket
Várható élettartam
35 496 km
Megbízhatóság:confidence-medium
MO
mo***@gmail.com
Perodua Kelisa · 165/50 R15 · 32 187 km
★★★★☆

2023 óta használom a Toyo Proxes TR1 165/50/15 Japánban gyártott gumit a Perodua Kelisámra, és már több mint 20 000 km-t tettem meg velük. Száraz és nedves úton egyaránt magabiztosnak érzem magam – a féktáv rövidebb lett, a kanyarok is élesebben mennek. Viszont a kopás elég gyors. Valószínűleg alacsonyabb a treadwear. Újra megvenném, de miután utánanéztem a Kumho-nak, Falkennek és Yokohamának, már nem vagyok annyira biztos benne.

AL
al***@gmail.com
Suzuki swift sport · 195/50 R16 · 19 312 km
★★★☆☆

Utálom ezeket a gumikat, mert az oldalfaluk túl puha – még 2,8 baron sem oldódott meg a probléma, az autó simán tolódásba ment. Kiderült, hogy a gyári nyomásokkal, 2,3 elöl és 2,1 hátul, jobban viselkedik az autó, bár így mindig kompromisszumot kell kötni a kanyarbeállításnál. Ugyanakkor a tapadás így is igazán erős. A kormányzás mindig késve reagál – kanyarba érkezéskor nem engedheted meg magadnak a hirtelen mozdulatokat, mert a gumi azonnal bizonytalanná válik. Nagy sebességnél hajlamos vagy menet közben korrigálni a kanyarban. Viszont a tapadás elvesztése nagyon intuitív és lineáris, mindig kiegyensúlyozott – nincs agresszív tolódás, inkább egy enyhe farokelcsúszásba megy át, ami segít bezárni a kanyart. A trükk az, hogy finoman, óvatosan kezeld a kormányt a kanyarbeállításnál. Rossz burkolatú utakon szörnyű – úgy érzi az ember, mintha szétesne az autó, annyit mozog az oldalfal. Nedves úton semmi extra, biztonságos igen, de nem kiemelkedő. Menetkomfort terén jók, elég csendesen futnak. Szóval ha nem lenne ilyen gyenge az oldalfala, nem vennék más gumit – de ez tényleg olyan hiba, amit vezetési szempontból nem tudok elnézni. A kopást nem igazán tudom megítélni, mivel speciális dőlés- és összefutás-beállítással vezetek, de már az is nagy szó lesz, ha két évet kihozok belőlük (telet leszámítva).

WA
wa***@gmail.com
Volkswagen Cabrio · 215/35 R18 · 8 km
★★★★☆

2001-es Golf Cabrio 1.9 TDI 90hp-om van, és az első dolog, amit megcsináltam, az a felnik és a gumik cseréje volt. Az én méretemben nem túl sok lehetőség van, de a helyi gumiszervizem ajánlotta ezeket, és tényleg meg vagyok velük elégedve az árukhoz képest – szép sportosan viselkednek. Szárazon szinte korlátlannak érzem a tapadást, az alulkormányzottság lassan jön be és kiszámítható, kezelhető. A túlkormányzottságot még nem igazán teszteltem, ahhoz szándékosan kellene próbálkoznom. Az autómon elég alacsony profilú gumik ezek, ezért merevek és érzékenyek az úthibákra – de sima aszfalton nagyon szerettem őket. Tavaly nyáron, amikor még újak voltak a gumik, felmentem velük a Stelvio-hágón egészen a csúcsig. A hajlás tűkben remekül tartott, a legjobb rész viszont a svájci lefelé vezető szakasz volt – miután bemelegedtek a gumik, rengeteg tapadást adtak, semmi fading-jel nem volt. Nedves úton is egész jók, az alulkormányzottság gyorsabban jön elő, de még mindig kiszámítható és kezelhető, ami az előző gumijaimhoz képest nagy szó. Az árért cserébe nagyon ajánlom, simán vennék belőle újra.

CW
cw***@protonmail.com
Renault Clio 172 · 195/50 R15 · 6 437 km
★★★☆☆

Száraz úton a tapadás egyszerűen fenomenális. Eagle F1-es szintű száraz grip, és mindezt ilyen megfizethető áron. Nedves úton csak átlagos, de hát ez egy UHP nyári gumi!! Ezen az áron semmi más nem veri meg.

TO
to***@gmail.com
Vauxhall Corsa D · 215/45 R17 · 1 609 km
★★★☆☆

Az egyik tengelyen ezeket futottam, a másikon Michelin PS5-öket – hatalmas a különbség. A Toyók 30 psi alatt elég könnyen bedőltek, én nagyjából 33 psi-on használtam őket, de még így sem tapadtak annyira, mint a PS5-ök. Kipróbáltam elöl is – az autó alulkormányzott. Hátulra téve meg túlkormányzott. Szóval megtanultam, hogy a gumikon nem érdemes spórolni. Összességében ezek a gumik rendben vannak, de sportos vezetőknek nem ajánlom. Remélem, segít!

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Bejelentkezés