18 000+ vélemény 4 600+ abroncs 120+ teszt 280 000+ követett ár
Standard
Bridgestone Prémium

TURANZA T005

8.4
Összpontszám ✓ 38 abroncsteszt
Gördülési ellenállás Nedves tapadás Zaj
3,5
★★★☆☆
160 vezetői vélemény
Ár ettől
48 999 Ft
itt: 225/55 R17
Válassza ki a méretet

Milyen méretekben gyártják

Válassza ki sorban a szélességet → profilt → felni átmérőt.

1
Szélességmilliméterben
2
ProfilProfilarány (%)
3
Felni átmérőcollban
4
TerhelhetőségLI index

Terhelhetőségi index (LI) — A LI-t legalább olyan értéken kell tartani, mint amilyen a forgalmi engedélyben szerepel az adott abroncsmérethez. A törvény magasabb LI-t (terhelési indexet) megenged.

5
SebességSI index

Sebességindex (SI) — Nyári abroncsoknál az SI magasabb is lehet, mint ami a forgalmi engedélyben szerepel.

Az Ön mérete 225/55 R17 Sebesség / Terhelés: 97W
Gördülési ellenállásA Nedves tapadásA ZajB Ár ettől 48 999 Ft
OE OE
Árak megtekintése →
Az Ön mérete 225/55 R17 Sebesség / Terhelés: 101W XL
Gördülési ellenállásC Nedves tapadásA ZajB Ár ettől 54 042 Ft
Megerősített oldalfal Megerősített oldalfal ROF (defekttűrő technológia) ROF (defekttűrő technológia)
Az Ön mérete 225/55 R17 Sebesség / Terhelés: 97V
Gördülési ellenállásC Nedves tapadásC ZajB Ár ettől 55 709 Ft
Az Ön mérete 225/55 R17 Sebesség / Terhelés: 97W
Gördülési ellenállásB Nedves tapadásA ZajB Ár ettől 57 014 Ft
ROF (defekttűrő technológia) ROF (defekttűrő technológia)
Hol vásárolható

Árak összehasonlítása a boltokban

Aktuális árak a mérethez 225/55 R17.

Az árak tájékoztató jellegűek és a webshopban eltérhetnek. Kattintással közvetlenül a termékhez jut.

Értékelés és verdikt

Hogyan Turanza T005 értékelte

Skóre vychádza z 38 nezávislých testov a z 183 recenzií vodičov. ?

8.4
Összpontszám 8,4 / 10 8 disciplín meraných v nezávislých testoch. Recenzie vodičov sa premietajú do celkového skóre.
✓ Nagyon megbízható
60 70 80 90 100
Száraz
Száraz
97,1
Kanyarstabilitás
Kanyarstabilitás
97,1
Fékezés
Fékezés
95,1
Nedves
Nedves
95
Komfort
Komfort
93,1
Terep
Terep
92,1
Tapadás
Tapadás
89,9
Érték
Érték
84,6
nagyon gyenge60–81 gyengébb81–89 átlagos89–93 93–96 nagyon jó96–98 élmezőny98–100

A szám azt mutatja, hogy az abroncs ebben a kategóriában a teszt legjobb abroncsa teljesítményének hány százalékát érte el.

Miben jeleskedik
Érték Érték gyengébb 84,6
Nedves Nedves 95
!Miben marad el
Terep Terep átlagos 92,1
Komfort Komfort 93,1
🏆 Trófeák a tesztekből számítva ebből: 47 teszt
Teszt győztese
Teszt győztese
Top 3
Top 3 helyezés a tesztben
21×
Ajánlott
Ajánlott
Legjobb takarékosságban
Legjobb takarékosságban
17×
Legjobb nedvesen
Legjobb nedvesen
11×
Legjobb száraz úton
Legjobb száraz úton
✓ Jellemzők adatalapú ajánlások
🚗
Kiegyensúlyozott választás teljesítmény, komfort és ár
🛣
Mindennapi vezetéshez város és autópálya
OE Közvetlenül az autógyártó által jóváhagyva

Kde stojí Bridgestone TURANZA T005 v rozmere 225/55 R17

Porovnané s 54 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 8,4 48 999 Ft
Pirelli CINTURATO (C3) 9.4 52 944 Ft Falken ZIEX ZE320 9.4 41 775 Ft lepšia a lacnejšia Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 9.1 54 280 Ft Pirelli CINTURATO P7 (P7C2) 9.1 48 819 Ft lepšia a lacnejšia Falken AZENIS FK520 9.1 43 966 Ft lepšia a lacnejšia Continental ULTRACONTACT NXT 9.1 60 430 Ft Kumho HS52 9.0 37 300 Ft lepšia a lacnejšia Nokian Tyres POWERPROOF 2 8.9 44 347 Ft lepšia a lacnejšia Michelin PRIMACY 4+ 8.9 58 863 Ft Hankook K135 XL 8.8 65 395 Ft Michelin PRIMACY 4 8.8 59 064 Ft Michelin PRIMACY 5 8.7 54 493 Ft Firestone ROADHAWK 2 8.7 42 102 Ft lepšia a lacnejšia Vredestein ULTRAC 8.6 80 715 Ft Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 8.5 56 947 Ft Continental VANCONTACT ULTRA 8.5 72 071 Ft Nokian Tyres CARGOPROOF C 8.5 50 545 Ft Vredestein COMTRAC 2+ 8.5 55 136 Ft Nokian Tyres POWERPROOF 1 8.4 42 488 Ft Falken ZIEX ZE310EC 8.4 Bridgestone TURANZA T005 8.4 48 999 Ft Táto pneumatika Bridgestone TURANZA 6 8.4 51 243 Ft Michelin PRIMACY 3 8.3 61 732 Ft Bridgestone TURANZA T001 8.2 60 390 Ft Nexen N'FERA PRIMUS 8.2 38 256 Ft Kleber DYNAXER HP4 8.2 53 876 Ft Toyo PROXES COMFORT 8.2 38 506 Ft Bf goodrich ADVANTAGE 2 8.2 39 981 Ft Pirelli CINTURATO P7 8.1 53 863 Ft Vredestein ULTRAC+ 8.1 42 342 Ft Firestone ROADHAWK 8.1 Hankook K415 8.0 46 620 Ft Continental CONTIPREMIUMCONTACT 5 7.9 53 058 Ft Yokohama AE61 7.9 Bridgestone TURANZA ER300 7.9 60 310 Ft Laufenn LK01 S FIT EQplus 7.9 34 196 Ft Goodyear EFFICIENTGRIP CARGO 2 7.8 72 855 Ft Goodyear EXCELLENCE ROF-Dojazdová tech. Runflat 7.4 Michelin AGILIS 3 7.4 77 616 Ft Hankook K115 VENTUS PRIME2 7.3 43 828 Ft Apollo Aspire 4G+ 7.3 35 432 Ft Barum VANIS 3 7.2 57 857 Ft Cooper SUMMER 7.1 41 599 Ft Continental CONTIVANCONTACT 200 6.7 57 518 Ft Radar DIMAX R8+ 6.7 Matador HECTORRA 5 6.2 34 797 Ft Rotalla RU01 6.1 27 704 Ft Rovelo RPX-988 6.0 30 314 Ft Firestone VANHAWK 3 6.0 Dunlop ECONODRIVE 5.8 62 337 Ft Tracmax X PRIVILO TX-3 5.6 25 870 Ft RoadX RX MOTION U11 XL MFS BSW 5.2 27 441 Ft Zeetex HP6000 ECO XL 5.1 Nordexx NS9000 4.6 29 074 Ft
4,6 medián 8,2 9,4
19. poradie v skupine z 54 porovnávaných
59 % pneumatík je slabších v tejto skupine
+0,2 nad mediánom skupiny medián skupiny 8,2
−1,0 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,4
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine je 6 pneumatík, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (54)
  1. 1. 9.4 Pirelli CINTURATO (C3) 52 944 Ft +3 945 Ft
  2. 1. 9.4 Falken ZIEX ZE320 lepšia a lacnejšia 41 775 Ft −7 224 Ft
  3. 3. 9.1 Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2 54 280 Ft +5 281 Ft
  4. 3. 9.1 Pirelli CINTURATO P7 (P7C2) lepšia a lacnejšia 48 819 Ft −180 Ft
  5. 3. 9.1 Falken AZENIS FK520 lepšia a lacnejšia 43 966 Ft −5 033 Ft
  6. 3. 9.1 Continental ULTRACONTACT NXT 60 430 Ft +11 431 Ft
  7. 7. 9.0 Kumho HS52 lepšia a lacnejšia 37 300 Ft −11 699 Ft
  8. 8. 8.9 Nokian Tyres POWERPROOF 2 lepšia a lacnejšia 44 347 Ft −4 652 Ft
  9. 8. 8.9 Michelin PRIMACY 4+ 58 863 Ft +9 864 Ft
  10. 10. 8.8 Hankook K135 XL 65 395 Ft +16 396 Ft
  11. 10. 8.8 Michelin PRIMACY 4 59 064 Ft +10 065 Ft
  12. 12. 8.7 Michelin PRIMACY 5 54 493 Ft +5 494 Ft
  13. 12. 8.7 Firestone ROADHAWK 2 lepšia a lacnejšia 42 102 Ft −6 897 Ft
  14. 14. 8.6 Vredestein ULTRAC 80 715 Ft +31 716 Ft
  15. 15. 8.5 Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 56 947 Ft +7 948 Ft
  16. 15. 8.5 Continental VANCONTACT ULTRA 72 071 Ft +23 072 Ft
  17. 15. 8.5 Nokian Tyres CARGOPROOF C 50 545 Ft +1 546 Ft
  18. 15. 8.5 Vredestein COMTRAC 2+ 55 136 Ft +6 137 Ft
  19. 19. 8.4 Nokian Tyres POWERPROOF 1 42 488 Ft −6 511 Ft
  20. 19. 8.4 Falken ZIEX ZE310EC
  21. 19. 8.4 Bridgestone TURANZA T005 Táto pneumatika 48 999 Ft
  22. 19. 8.4 Bridgestone TURANZA 6 51 243 Ft +2 244 Ft
  23. 23. 8.3 Michelin PRIMACY 3 61 732 Ft +12 733 Ft
  24. 24. 8.2 Bridgestone TURANZA T001 60 390 Ft +11 391 Ft
  25. 24. 8.2 Nexen N'FERA PRIMUS 38 256 Ft −10 743 Ft
  26. 24. 8.2 Kleber DYNAXER HP4 53 876 Ft +4 877 Ft
  27. 24. 8.2 Toyo PROXES COMFORT 38 506 Ft −10 493 Ft
  28. 24. 8.2 Bf goodrich ADVANTAGE 2 39 981 Ft −9 018 Ft
  29. 29. 8.1 Pirelli CINTURATO P7 53 863 Ft +4 864 Ft
  30. 29. 8.1 Vredestein ULTRAC+ 42 342 Ft −6 657 Ft
  31. 29. 8.1 Firestone ROADHAWK
  32. 32. 8.0 Hankook K415 46 620 Ft −2 379 Ft
  33. 33. 7.9 Continental CONTIPREMIUMCONTACT 5 53 058 Ft +4 059 Ft
  34. 33. 7.9 Yokohama AE61
  35. 33. 7.9 Bridgestone TURANZA ER300 60 310 Ft +11 311 Ft
  36. 33. 7.9 Laufenn LK01 S FIT EQplus 34 196 Ft −14 803 Ft
  37. 37. 7.8 Goodyear EFFICIENTGRIP CARGO 2 72 855 Ft +23 856 Ft
  38. 38. 7.4 Goodyear EXCELLENCE ROF-Dojazdová tech. Runflat
  39. 38. 7.4 Michelin AGILIS 3 77 616 Ft +28 617 Ft
  40. 40. 7.3 Hankook K115 VENTUS PRIME2 43 828 Ft −5 171 Ft
  41. 40. 7.3 Apollo Aspire 4G+ 35 432 Ft −13 567 Ft
  42. 42. 7.2 Barum VANIS 3 57 857 Ft +8 858 Ft
  43. 43. 7.1 Cooper SUMMER 41 599 Ft −7 400 Ft
  44. 44. 6.7 Continental CONTIVANCONTACT 200 57 518 Ft +8 519 Ft
  45. 44. 6.7 Radar DIMAX R8+
  46. 46. 6.2 Matador HECTORRA 5 34 797 Ft −14 202 Ft
  47. 47. 6.1 Rotalla RU01 27 704 Ft −21 295 Ft
  48. 48. 6.0 Rovelo RPX-988 30 314 Ft −18 686 Ft
  49. 48. 6.0 Firestone VANHAWK 3
  50. 50. 5.8 Dunlop ECONODRIVE 62 337 Ft +13 338 Ft
  51. 51. 5.6 Tracmax X PRIVILO TX-3 25 870 Ft −23 129 Ft
  52. 52. 5.2 RoadX RX MOTION U11 XL MFS BSW 27 441 Ft −21 558 Ft
  53. 53. 5.1 Zeetex HP6000 ECO XL
  54. 54. 4.6 Nordexx NS9000 29 074 Ft −19 925 Ft
Ár 100 km-re

Az abroncs valós kedvezősége

48 999 Ft ÷ 38 888 km × 100
126 Ft / 100 km

Legalacsonyabb ár méretben 225/55 R17 elosztva a tesztekből és véleményekből becsült élettartammal.

Összehasonlítás alternatívákkal
Bridgestone TURANZA T005 126 Ft
Pirelli CINTURATO P7 (P7C2) 164 Ft

Spomedzi porovnávaných má Bridgestone TURANZA T005 najnižšiu cenu na 100 km.

Specifikációk

Műszaki információk

Besorolásunk ez nem a gyártó hivatalos besorolása

Jelleg: Standard

A legnépesebb és legkeresettebb kategória, ide tartozik a(z) Bridgestone TURANZA T005 is. Egyik tulajdonság sincs a többi rovására kiemelve — a kényelem, a tapadás, a zajszint és az élettartam észszerű egyensúlyban marad. A legtöbb vezetőnek ez a legbiztosabb választás: az abroncs szárazon és nedvesen is kiszámíthatóan viselkedik, és tisztes futásteljesítményt ad.

Öko
Öko
Öko-standard
Öko-standard
Standard
Standard
Standard-sport
Standard-sport
Sport
Sport
Supersport
Supersport
Kiválasztott méret 225/55 R17
Szélesség225 mm
Profilmagasság55 %
Felni átmérő17″
Terhelhetőségi index (LI)97
Sebességindex (SI)W
Cikkszám13205
EAN3286341320510
EU energiacímke Gördülési ellenállásA Nedves tapadásA ZajB (70 dB)
Gyártó Bridgestone
Futófelület TURANZA T005
Évszak Nyári
Jármű típusa Személygépkocsi
Jelleg Standard
Szerkezet Radiál
Létrehozás dátuma 27.01.2021
Termékbevezetés dátuma (gen.) 20.06.2020
Elérhető technológiák
OE
Összehasonlítás

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Válassza ki az abroncsot, amellyel össze szeretné hasonlítani Bridgestone TURANZA T005.
Novinka

Nástupca prezeraného modelu

Pneumatika, ktorú si práve pozeráte, už má nástupcu. Odporúčame zvoliť technologicky vyspelejší model:

Tesztek története

Mely tesztekben szerepelt

Összes teszt 5×
Győzelmek 0×
Top 3 3×
Átlagos helyezés 3,4
2025
4. hely
MOTOR Magazin Nyári gumiabroncs teszt 205/55 R16 2025
7 abroncs
Részletek →
2024
3. hely
Sport Auto Test letných pneumatík 215/40 R18 2024
6 abroncs
Részletek →
2023
3. hely
Tyrereviews Nyári gumiabroncs teszt 205/55 R16 2023
13 abroncs
Részletek →
2021
3. hely
AutoBild nyári gumiabroncs teszt 215/60 R17 2021
11 abroncs
Részletek →
4. hely
ProMobil nyári gumiabroncs teszt 235/55 R17 2021
8 abroncs ·Bemutató
Részletek →
Áralakulás

Hogyan alakult az ár

Legalacsonyabb ár a webshopokban a mérethez 225/55 R17.

Jelenlegi legalacsonyabb
48 999,14 Ft
↗ 39 524,08 % drágább
Időszak legalacsonyabb ára
122,45 Ft
17.7.2026
Időszak legmagasabb ára
48 999,14 Ft
23.9.2026
48 999,14 122,45 48 999,14 Ft 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 123,66 Ft 17.7.2026: 122,45 Ft 21.9.2026: 124,90 Ft 23.9.2026: 48 999,14 Ft

A megjelenített ár a legalacsonyabb elérhető ár a figyelt webshopokban. Tájékoztató jellegű, a webshopban eltérhet.

Felhasználói vélemények

Mit mondanak a tulajdonosok

3,5
★★★☆☆
z 160 recenzií
Kattintással szűrheti a véleményeket
Várható élettartam
38 888 km
Megbízhatóság:confidence-high
ER
er***@outlook.com
Volkswagen Polo 1.2 TSI 105HP · 185/60 R15 · 96 561 km
★★★☆☆

A legnagyobb gond az, hogy a gumi idővel megkeményedik. Minél öregebb, annál jobban csökken a tapadás – főleg erős fékezésnél és gyors manővereknél. Olyan helyzetekben is tapasztaltam korai ABS-beavatkozást, ahol azt vártam, hogy a gumi még tartja a tapadást, és ez komolyan megingatta a bizalmamat mind száraz, mind nedves úton.
Szintén zavaró az útzaj. Más túragumihoz képest a kilométerek gyűlésével egyre hangosabb lesz, ami hosszabb utakon kellemetlenné teszi a menetkomfortot. Enyhe üzemanyag-fogyasztás növekedést is észrevettem – valószínűleg azért, mert a megkeményedett gumi növeli a gördülési ellenállást.
Az egyetlen igazi erős pont a tartósság. A futófelület lassan kopik, és a gumi sokáig bírja túlzott kopás nélkül.

V
VladoK
Opel Insignia B · 245/45 R18 · 48 280 km
★★★☆☆

A T005-öt eredetileg Opel Insignia B-re szerelték fel. 5 év és 35 000 km után eljött a csere ideje. Hát, ezek a gumik olyanok, mint egy szerelem-gyűlölet kapcsolat – vannak erős és gyenge pontjaik. A legnagyobb előny az üzemanyag-fogyasztás – tényleg alacsony, hosszú távú statisztikában akár 0,5 literrel kevesebb, mint a WinterContact 870, egyes utakon 200 lóerővel, 40 km-es távon 4,5 l/100 km-t is sikerült elérni.
Előnyök:
Üzemanyag-fogyasztás
Száraz tapadás
Hátrányok:
Túl hangos – bosszantó zaj, nyomástól és sebességtől függetlenül
Gyenge nedves tapadás/menetstabilitás
Átlagos kormányérzet
Véleményem szerint ezt a gumit nem ajánlom, mert nem egy sokoldalú abroncs – elsősorban az alacsony gördülési ellenállásra koncentrál, és ez önmagában kevés.

17
17***@noreg.com
Opel astra h 1.6 · 205/55 R16 · 32 187 km
★★☆☆☆

Nagyjából két év után megjelent a száraz repedezés, három évnél pedig már igazán rossz állapotban vannak. Görögországban lakom, az autó kint áll, szóval a nap rendesen ráver. Emellett a gumik egyensúlya teljesen elborzasztó lett – az egész autó remeg, különösen a kormány, még kiegyensúlyozás és a gumik cseréje után (elöl-hátul felcserélve) is. Talán a sűrűbb csere segített volna ezen. Száraz tapadásban gyengék, sokat pörögnek. A zajszint is érezhetően zavaró. Nedves tapadásuk viszont meglepően rendben van még három év után is.

KO
ko***@gmail.com
Alfa Romeo MiTo · 205/55 R16 · 32 187 km
★★★☆☆

Ez egy már nem gyártott gumi búcsúztatója.
A T005 máig kiemelkedik egy dologban: az élettartamában.
Igen, tényleg.
35 000 km és 7 év után még mindig biztonságos kombináció. Bár az abszolút tapadás már csökkent, a megmaradt tapadást olyan módon adják át, ami továbbra is biztonságos és progresszív. Pont ez az, amit szeretek és szeretni fogok a T005-ben – rendkívül széles üzemi ablakkal rendelkeznek. ABS nélküli autókon valójában ezek az egyetlen gumik, amelyeken határsávos fékezést lehet végezni anélkül, hogy a kerekek blokkoljanak, köszönhetően a tapadás és az alulkormányzás széles platójának. Ez a progresszív jelleg az összes menetdinamikai tulajdonságra kiterjed, és évek múltán is megmarad.
Komfortkirályok voltak – és még most is meglepően sokat megőriztek ebből, pedig az oldalfal már kezd beesni és összenyomódni. A fénykoruk rég elmúlt, és ez már egy nagyon, nagyon elavult modell, különösen 16"-os és nagyobb méretekben, ahol rengeteg sokkal jobb konstrukció váltotta fel.
A következő pár, amit hamarosan cserélünk, vagy PremiumContact 7 vagy Primacy 5 lesz.
Kizárólag komfort és futómű-védelem szempontjából döntök – és higgyétek el, nagy cipőt kell betölteni.
Szóval 16"+ esetén NE vegyétek – nem azért, mert rosszak, hanem mert vannak jobb alternatívák. De 15"-os vagy 14"-os méretben (ha egyáltalán találtok 14"-os T005-öt) még mindig ezek az egyetlen prémium turista gumik, amik beszerezhetők...

A
Anonym
BMW 120d e82 · 225/45 R18 · 64 374 km
★★★★☆

BMW 118d-re szereltem fel – az autó típusát és a gumiabroncs profilját figyelembe véve meglepően komfortos. Nedves úton kifejezetten biztonságosnak éreztem, még dinamikusabb vezetésnél is. Tényleg bizalmat ad az embernek.

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Bejelentkezés