18 000+ vélemény 4 600+ abroncs 120+ teszt 280 000+ követett ár
Standard
Fulda Felső közép

KRISTALL CONTROL HP 2

7.4
Összpontszám ✓ 21 abroncsteszt
Gördülési ellenállás Nedves tapadás Zaj
3,3
★★★☆☆
11 vezetői vélemény
Ár ettől
36 544 Ft
itt: 215/65 R16
Válassza ki a méretet

Milyen méretekben gyártják

Válassza ki sorban a szélességet → profilt → felni átmérőt.

1
Szélességmilliméterben
2
ProfilProfilarány (%)
3
Felni átmérőcollban
4
TerhelhetőségLI index

Terhelhetőségi index (LI) — A LI-t legalább olyan értéken kell tartani, mint amilyen a forgalmi engedélyben szerepel az adott abroncsmérethez. A törvény magasabb LI-t (terhelési indexet) megenged.

5
SebességSI index

Sebességindex (SI) — Téli (3PMSF) abroncsoknál az SI magasabb és alacsonyabb is lehet, mint ami a forgalmi engedélyben szerepel.

Az Ön mérete 215/65 R16 Sebesség / Terhelés: 98H
Gördülési ellenállásB Nedves tapadásC ZajB Ár ettől 36 544 Ft
M+S M+S 3PMSF 3PMSF 3D lamellák 3D lamellák
Árak megtekintése →
Hol vásárolható

Árak összehasonlítása a boltokban

Aktuális árak a mérethez 215/65 R16.

Az árak tájékoztató jellegűek és a webshopban eltérhetnek. Kattintással közvetlenül a termékhez jut.

Értékelés és verdikt

Hogyan Kristall Control HP2 értékelte

Skóre vychádza z 21 nezávislých testov a z 12 recenzií vodičov. ?

7.4
Összpontszám 7,4 / 10 9 disciplín meraných v nezávislých testoch. Recenzie vodičov sa premietajú do celkového skóre.
✓ Nagyon megbízható
60 70 80 90 100
Hó
95,9
Tapadás
Tapadás
95,5
Jég
Jég
92,9
Fékezés
Fékezés
92,6
Száraz
Száraz
92,2
Kanyarstabilitás
Kanyarstabilitás
91,6
Komfort
Komfort
90,2
Nedves
Nedves
89,8
Érték
Érték
85,1
nagyon gyenge60–81 gyengébb81–89 átlagos89–93 93–96 nagyon jó96–98 élmezőny98–100

A szám azt mutatja, hogy az abroncs ebben a kategóriában a teszt legjobb abroncsa teljesítményének hány százalékát érte el.

Miben jeleskedik
Nedves Nedves átlagos 89,8
Érték Érték gyengébb 85,1
!Miben marad el
Komfort Komfort átlagos 90,2
Jég Jég átlagos 92,9
🏆 Trófeák a tesztekből számítva ebből: 27 teszt
Top 3
Top 3 helyezés a tesztben
✓ Jellemzők adatalapú ajánlások
🚗
Kiegyensúlyozott választás teljesítmény, komfort és ár
🛣
Mindennapi vezetéshez város és autópálya
M+S
M+S Sárba és hóba alkalmas
3PMSF
3PMSF Téli körülményekre tanúsítva
3D lamellák
3D lamellák Jobb tapadás és stabilitás

Kde stojí Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 v rozmere 215/65 R16

Porovnané s 41 pneumatikami v tomto rozmere — rovnaká sezóna aj zameranie. Všetky sú v ponuke a majú výsledky z nezávislých testov.

najslabšianajlepšia
Táto pneumatika 7,4 36 544 Ft
Bridgestone BLIZZAK 6 9.6 51 943 Ft Vredestein WINTRAC 9.4 37 573 Ft Michelin ALPIN 7 9.3 52 362 Ft Pirelli CINTURATO WINTER 2 9.3 Hankook W462 WINTER I*CEPT RS3 9.0 35 700 Ft lepšia a lacnejšia Nokian Tyres SNOWPROOF 1 9.0 38 139 Ft Semperit SPEED-GRIP 5 8.7 39 098 Ft Firestone WINTERHAWK 4 8.5 36 201 Ft lepšia a lacnejšia Bf goodrich G-FORCE WINTER2 8.5 38 816 Ft Dunlop WINTER 8.5 42 061 Ft Kumho WINTERCRAFT WP52+ 8.5 32 259 Ft lepšia a lacnejšia Pirelli CINTURATO WINTER 3 8.5 52 013 Ft Toyo S944 OBSERVE SUV 8.4 35 811 Ft lepšia a lacnejšia Barum POLARIS 6 8.3 36 784 Ft Falken EUROWINTER HS02 8.3 34 197 Ft lepšia a lacnejšia Laufenn LW31 I FIT+ 8.2 30 044 Ft lepšia a lacnejšia Kleber KRISALP HP3 SUV 8.2 37 532 Ft Kumho WINTERCRAFT WP52 8.2 Uniroyal WINTEREXPERT 8.1 42 210 Ft Matador MP93 NORDICCA 8.1 32 456 Ft lepšia a lacnejšia Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 8.1 39 367 Ft Nexen WINGUARD SNOW'G 3 7.9 32 615 Ft lepšia a lacnejšia Giti GITIWINTER W2 7.9 38 103 Ft Radar DIMAX WINTER 7.8 37 163 Ft Bridgestone BLIZZAK LM-80 7.8 Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 7.4 36 544 Ft Táto pneumatika Platin RP-70 WINTER 7.3 37 267 Ft Riken SUV SNOW 7.3 34 953 Ft Trazano Z-507 7.3 Nexen WINGUARD SNOW'G WH2 7.2 34 741 Ft Debica FRIGO HP 2 6.7 34 682 Ft Maxxis PREMITRA SNOW WP6 6.7 34 234 Ft Bridgestone LM30 6.5 Tracmax X-PRIVILO S-130 6.4 26 524 Ft Sailun ICE BLAZER ALPINE+ (WSL3+) 6.1 26 398 Ft Imperial SnowDragon HP 5.9 29 723 Ft Goodride Z-507 5.3 34 709 Ft Austone SP-901 5.0 Kormoran SUV SNOW 4.3 34 073 Ft Triangle WINTERX TW401 4.2 26 123 Ft Goodride SW608 M+S 2.8 35 070 Ft
2,8 medián 8,1 9,6
26. poradie v skupine z 41 porovnávaných
37 % pneumatík je slabších v tejto skupine
−0,7 pod mediánom skupiny medián skupiny 8,1
−2,2 na najlepšiu v skupine najlepšia má 9,6
💡 Za menej peňazí lepšie hodnotenie V tejto skupine je 8 pneumatík, ktoré majú lepšie skóre a zároveň sú lacnejšie.
Zobraziť všetky pneumatiky v rebríčku (41)
  1. 1. 9.6 Bridgestone BLIZZAK 6 51 943 Ft +15 399 Ft
  2. 2. 9.4 Vredestein WINTRAC 37 573 Ft +1 029 Ft
  3. 3. 9.3 Michelin ALPIN 7 52 362 Ft +15 818 Ft
  4. 3. 9.3 Pirelli CINTURATO WINTER 2
  5. 5. 9.0 Hankook W462 WINTER I*CEPT RS3 lepšia a lacnejšia 35 700 Ft −845 Ft
  6. 5. 9.0 Nokian Tyres SNOWPROOF 1 38 139 Ft +1 595 Ft
  7. 7. 8.7 Semperit SPEED-GRIP 5 39 098 Ft +2 554 Ft
  8. 8. 8.5 Firestone WINTERHAWK 4 lepšia a lacnejšia 36 201 Ft −343 Ft
  9. 8. 8.5 Bf goodrich G-FORCE WINTER2 38 816 Ft +2 272 Ft
  10. 8. 8.5 Dunlop WINTER 42 061 Ft +5 517 Ft
  11. 8. 8.5 Kumho WINTERCRAFT WP52+ lepšia a lacnejšia 32 259 Ft −4 285 Ft
  12. 8. 8.5 Pirelli CINTURATO WINTER 3 52 013 Ft +15 469 Ft
  13. 13. 8.4 Toyo S944 OBSERVE SUV lepšia a lacnejšia 35 811 Ft −733 Ft
  14. 14. 8.3 Barum POLARIS 6 36 784 Ft +240 Ft
  15. 14. 8.3 Falken EUROWINTER HS02 lepšia a lacnejšia 34 197 Ft −2 347 Ft
  16. 16. 8.2 Laufenn LW31 I FIT+ lepšia a lacnejšia 30 044 Ft −6 500 Ft
  17. 16. 8.2 Kleber KRISALP HP3 SUV 37 532 Ft +988 Ft
  18. 16. 8.2 Kumho WINTERCRAFT WP52
  19. 19. 8.1 Uniroyal WINTEREXPERT 42 210 Ft +5 665 Ft
  20. 19. 8.1 Matador MP93 NORDICCA lepšia a lacnejšia 32 456 Ft −4 088 Ft
  21. 19. 8.1 Nokian Tyres SNOWPROOF 2 SUV 39 367 Ft +2 823 Ft
  22. 22. 7.9 Nexen WINGUARD SNOW'G 3 lepšia a lacnejšia 32 615 Ft −3 929 Ft
  23. 22. 7.9 Giti GITIWINTER W2 38 103 Ft +1 558 Ft
  24. 24. 7.8 Radar DIMAX WINTER 37 163 Ft +618 Ft
  25. 24. 7.8 Bridgestone BLIZZAK LM-80
  26. 26. 7.4 Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 Táto pneumatika 36 544 Ft
  27. 27. 7.3 Platin RP-70 WINTER 37 267 Ft +723 Ft
  28. 27. 7.3 Riken SUV SNOW 34 953 Ft −1 591 Ft
  29. 27. 7.3 Trazano Z-507
  30. 30. 7.2 Nexen WINGUARD SNOW'G WH2 34 741 Ft −1 803 Ft
  31. 31. 6.7 Debica FRIGO HP 2 34 682 Ft −1 862 Ft
  32. 31. 6.7 Maxxis PREMITRA SNOW WP6 34 234 Ft −2 310 Ft
  33. 33. 6.5 Bridgestone LM30
  34. 34. 6.4 Tracmax X-PRIVILO S-130 26 524 Ft −10 020 Ft
  35. 35. 6.1 Sailun ICE BLAZER ALPINE+ (WSL3+) 26 398 Ft −10 146 Ft
  36. 36. 5.9 Imperial SnowDragon HP 29 723 Ft −6 821 Ft
  37. 37. 5.3 Goodride Z-507 34 709 Ft −1 835 Ft
  38. 38. 5.0 Austone SP-901
  39. 39. 4.3 Kormoran SUV SNOW 34 073 Ft −2 471 Ft
  40. 40. 4.2 Triangle WINTERX TW401 26 123 Ft −10 422 Ft
  41. 41. 2.8 Goodride SW608 M+S 35 070 Ft −1 474 Ft
Ár 100 km-re

Az abroncs valós kedvezősége

36 544 Ft ÷ 45 005 km × 100
81 Ft / 100 km

Legalacsonyabb ár méretben 215/65 R16 elosztva a tesztekből és véleményekből becsült élettartammal.

Összehasonlítás alternatívákkal
Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 81 Ft
Bf goodrich G-FORCE WINTER2 103 Ft

Spomedzi porovnávaných má Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 najnižšiu cenu na 100 km.

Specifikációk

Műszaki információk

Besorolásunk ez nem a gyártó hivatalos besorolása

Jelleg: Standard

A legnépesebb és legkeresettebb kategória, ide tartozik a(z) Fulda KRISTALL CONTROL HP 2 is. Egyik tulajdonság sincs a többi rovására kiemelve — a kényelem, a tapadás, a zajszint és az élettartam észszerű egyensúlyban marad. A legtöbb vezetőnek ez a legbiztosabb választás: az abroncs szárazon és nedvesen is kiszámíthatóan viselkedik, és tisztes futásteljesítményt ad.

Öko
Öko
Öko-standard
Öko-standard
Standard
Standard
Standard-sport
Standard-sport
Sport
Sport
Supersport
Supersport
Kiválasztott méret 215/65 R16
Szélesség215 mm
Profilmagasság65 %
Felni átmérő16″
Terhelhetőségi index (LI)98
Sebességindex (SI)H
Cikkszám532397
EAN5452000487872
EU energiacímke Gördülési ellenállásB Nedves tapadásC ZajB (72 dB)
Gyártó Fulda
Futófelület KRISTALL CONTROL HP 2
Évszak Téli
Jármű típusa Személygépkocsi
Jelleg Standard
Szerkezet Radiál
Létrehozás dátuma 18.03.2018
Termékbevezetés dátuma (gen.) 25.05.2016
Elérhető technológiák
M+S Áno - M+S
3PMSF 3PMSF Áno
3D lamely Áno - 3D BUBBLE BLADES
Összehasonlítás

Konkurencia

Hlavní konkurenti v rovnakej cenovej kategórii.

Válassza ki az abroncsot, amellyel össze szeretné hasonlítani Fulda KRISTALL CONTROL HP 2.
Összehasonlítás →
Bf goodrich G-FORCE WINTER2
Bf goodrich
G-FORCE WINTER2
8.5
ettől 38 816 Ft
Ez az abroncs
Fulda KRISTALL CONTROL HP 2
Fulda
KRISTALL CONTROL HP 2
7.4
ettől 36 544 Ft
Referencia abroncs
Összehasonlítás →
Avon WV7 SNOW
Avon
WV7 SNOW
7.2
Tesztek története

Mely tesztekben szerepelt

Összes teszt 3×
Győzelmek 0×
Top 3 0×
Átlagos helyezés 13,7
2025
13. hely
ADAC téli gumi teszt 225/40 R18 2025
31 abroncs
Részletek →
2024
19. hely
AutoBild téli gumiabroncs teszt 205/55 R16 2024
20 abroncs
Részletek →
2023
9. hely
ADAC téli gumiabroncs teszt 205/60 R16 2023
16 abroncs ·Bemutató
Részletek →
Áralakulás

Hogyan alakult az ár

Legalacsonyabb ár a webshopokban a mérethez 215/65 R16.

Jelenlegi legalacsonyabb
36 544,25 Ft
↗ 40 195,79 % drágább
Időszak legalacsonyabb ára
89,77 Ft
18.9.2026
Időszak legmagasabb ára
36 544,25 Ft
23.9.2026
36 544,25 89,77 36 544,25 Ft 22.6.2026 23.9.2026 22.6.2026: 90,69 Ft 27.6.2026: 89,79 Ft 27.6.2026: 90,69 Ft 2.7.2026: 89,79 Ft 11.7.2026: 90,07 Ft 11.7.2026: 89,79 Ft 12.7.2026: 90,07 Ft 12.7.2026: 89,79 Ft 12.7.2026: 90,07 Ft 12.7.2026: 89,79 Ft 18.7.2026: 90,16 Ft 18.7.2026: 89,79 Ft 19.7.2026: 90,16 Ft 19.7.2026: 89,79 Ft 24.7.2026: 90,38 Ft 25.7.2026: 90,45 Ft 26.7.2026: 89,79 Ft 26.7.2026: 90,45 Ft 26.7.2026: 89,79 Ft 31.7.2026: 90,76 Ft 1.8.2026: 90,70 Ft 2.8.2026: 89,79 Ft 2.8.2026: 90,70 Ft 2.8.2026: 89,79 Ft 6.8.2026: 90,85 Ft 7.8.2026: 90,97 Ft 7.8.2026: 89,79 Ft 8.8.2026: 90,92 Ft 8.8.2026: 89,79 Ft 8.8.2026: 91,46 Ft 9.8.2026: 89,79 Ft 9.8.2026: 90,92 Ft 9.8.2026: 89,79 Ft 11.8.2026: 90,87 Ft 12.8.2026: 90,95 Ft 13.8.2026: 90,87 Ft 14.8.2026: 90,84 Ft 15.8.2026: 90,75 Ft 18.8.2026: 90,80 Ft 19.8.2026: 90,59 Ft 20.8.2026: 90,44 Ft 21.8.2026: 90,63 Ft 22.8.2026: 90,71 Ft 23.8.2026: 89,79 Ft 23.8.2026: 90,71 Ft 24.8.2026: 89,79 Ft 24.8.2026: 90,71 Ft 25.8.2026: 89,79 Ft 25.8.2026: 90,70 Ft 26.8.2026: 89,79 Ft 26.8.2026: 90,85 Ft 26.8.2026: 89,79 Ft 27.8.2026: 90,91 Ft 28.8.2026: 89,79 Ft 28.8.2026: 90,43 Ft 29.8.2026: 90,33 Ft 30.8.2026: 89,79 Ft 30.8.2026: 90,33 Ft 31.8.2026: 89,79 Ft 31.8.2026: 90,33 Ft 1.9.2026: 90,44 Ft 2.9.2026: 90,33 Ft 3.9.2026: 90,36 Ft 4.9.2026: 90,54 Ft 5.9.2026: 90,60 Ft 6.9.2026: 89,79 Ft 6.9.2026: 90,60 Ft 8.9.2026: 90,75 Ft 9.9.2026: 90,65 Ft 10.9.2026: 90,61 Ft 11.9.2026: 90,60 Ft 12.9.2026: 90,52 Ft 15.9.2026: 90,21 Ft 16.9.2026: 90,11 Ft 17.9.2026: 90,12 Ft 18.9.2026: 89,77 Ft 21.9.2026: 90,15 Ft 22.9.2026: 90,33 Ft 22.9.2026: 90,50 Ft 23.9.2026: 36 544,25 Ft

A megjelenített ár a legalacsonyabb elérhető ár a figyelt webshopokban. Tájékoztató jellegű, a webshopban eltérhet.

Felhasználói vélemények

Mit mondanak a tulajdonosok

3,3
★★★☆☆
z 11 recenzií
Kattintással szűrheti a véleményeket
Várható élettartam
45 005 km
Megbízhatóság:confidence-high
NI
ni***@gmail.com
Renault Fluence · 205/60 R16 · 16 093 km
★★★☆☆

Összességében jó gumi, de nincs benne semmi kiemelkedő. Kopása elfogadható, szárazon nagyon jól teljesít, nedvesen is megbízható, hóban átlagos. Viszonylag csendes és kényelmes. 205 60 16-os méretben körülbelül 83 EUR-ért kiváló vétel.

RI
ri***@gmail.com
BMW i3 · 155/70 R19 · 11 265 km
★★★★☆

Már két telet töltöttem ezekkel a gumikkal a BMW i3-amon, és őszintén szólva teljesen el vagyok ragadtatva tőlük.
Meg kell jegyeznem, hogy normál esetben eszembe sem jutott volna Fulda gumit venni, de az i3-hoz elérhető téligumi-választék rettenetesen szűk. Amikor megvettem ezeket, sem a Continentalnál, sem a Michelin-nél nem volt raktáron semmi, és mivel ezek viszonylag olcsók voltak, gondoltam, megpróbálom – ha nem válnak be, majd cserélem.
Komolyan mondom, döbbenetesen jól teljesítettek. Nyáron az i3-at az eredeti Bridgestone gumikon és Michelin e Primacy-n is hajtottam, ezek a Fulda gumik simán felveszik velük a versenyt!
Az i3 megőrizte éles, pontos kormányérzetét, a tapadás minden időjárásban kifogástalan volt. Nálunk télen alapvetően nedves az útburkolat, mégis alig kellett beavatkoznia a stabilitásszabályozónak, még teljes gázzal indulásnál, főútba becsatlakozáskor sem. Az ABS-t soha nem sikerült kiváltanom (jégen kívül), pedig elég gyakran fékező erősen – részben azért, hogy letisztítsam a féktárcsák rozsdásodását, amit az i3 erős regeneratív fékezése okoz.
Úgy tűnik, ez némileg ellentmond az itt olvasható vélemények nagy részének – talán az i3 gumijainak rendkívül keskeny szelvénye jobban illik a Fulda futófelület-mintájához.
Magamat igényes gumiválasztónak tartom, aki szívesen fizet többet a prémium márkák által nyújtott biztonságért – ezek a Fulda gumik mégis messze felülmúlták a várakozásaimat. Ha Michelin vagy Continental árat fizettem volna értük, akkor is nagyon elégedett lennék, de az a tény, hogy egy szett több mint 300 fonttal olcsóbb volt, igazán jó vételnek számít. Amint az érzékelhető romlást tapasztalok a teljesítményben, biztosan megveszem megint – egyelőre azonban ugyanolyan jók, mint a vásárlás napján.
Gratulálok, Fulda!

RA
ra***@live.com
BMW 520d · 225/55 R16 · 20 278 km
★★☆☆☆

Ezeket a gumikat soha többé nem venném meg. Az első tél frankón ment velük, a második már gyengébb volt, a harmadik télen meg már a nyári gumiknál is rosszabbak. A gumi teljesen megkeményedett, tapadásból szinte semmi nem maradt.

W8
w8***@web.de
Honda Civic 1.5T · 215/50 R17 · 643 738 km
★★★☆☆

A gumit akkor tudom ajánlani, ha 0–5 éves. Az ötödik évtől kezdve nálam érezhetően romlottak a tulajdonságai.
Nagyjából 40 000 km és 7 év után 4 mm futófelület-mélység maradt (elértem az első kopásjelzőt a mintázaton), ami azért tisztességes élettartam.
Negatívumok az ötödik évtől: csökkent a tapadás nedves és jeges/havas körülmények között; a gumi gyorsan keményedett (annak ellenére, hogy mélygarázsban parkoltam); nyári gumira emlékeztető menetérzet – közvetlen kormányvisszajelzés, kemény ütések, szinte semmi csillapítási hatás; kátyúk felett a hátsó tengely bizonytalanná vált, vagyis tapadásvesztés és rossz gördülési jellemzők.

LU
lu***@gmail.com
205/55 R16
★★☆☆☆

Rendkívül gyorsan kopó gumiabroncsok. Autószerelőként dolgozom, és folyton ugyanazt látom: ezek a gumik hátul nagyon csúnyán "cuppolnak" (hullámosan kopnak), és rengeteg vásárló panaszkodik a zajra. Elöl sokáig kibírják, de úgy tűnik, a keveréket és a futófelület mintázatát egyszerűen nem gondolták át rendesen.

Jazdíte na týchto pneumatikách?

Prihláste sa a napíšte recenziu — pomôžete ostatným pri výbere.

Bejelentkezés