Hankook Felső közép K137A VENTUS EVO SUV
Milyen méretekben gyártják
Válassza ki sorban a szélességet → profilt → felni átmérőt.
Terhelhetőségi index (LI) — A LI-t legalább olyan értéken kell tartani, mint amilyen a forgalmi engedélyben szerepel az adott abroncsmérethez. A törvény magasabb LI-t (terhelési indexet) megenged.
Sebességindex (SI) — Nyári abroncsoknál az SI magasabb is lehet, mint ami a forgalmi engedélyben szerepel.
Árak összehasonlítása a boltokban
Aktuális árak a mérethez 225/50 R18.
Az árak tájékoztató jellegűek és a webshopban eltérhetnek. Kattintással közvetlenül a termékhez jut.
Hogyan Ventus Evo értékelte
miből áll Nedves (3)
miből áll Száraz (2)
miből áll Gazdaságosság (2)
miből áll Zaj és kényelem (2)
Zákaznícke recenzie do PTI nevstupujú – PTI stojí na meraniach nezávislých testov; pri pneumatikách s málo testami čiastočne prihliada aj na triedu značky.
Hol áll a(z) Hankook K137A VENTUS EVO SUV a(z) 225/50 R18 méretben
18 abronccsal összehasonlítva ebben a méretben — azonos évszak és jelleg. Mindegyik kapható, és független tesztekből származó eredményekkel rendelkezik.
Hankook K137A VENTUS EVO SUV 9.9 38 988 Ft Ez az abroncs
Goodyear EAGLE F1 ASYMMETRIC 6 9.6 54 176 Ft
Michelin PILOT SPORT 5 9.4 61 100 Ft
Michelin PILOT SPORT 4 9.4 43 641 Ft
Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC) 5 9.2 62 155 Ft
Bridgestone POTENZA SPORT EVO 8.7 58 035 Ft
Bridgestone POTENZA SPORT 8.6 66 010 Ft
Hankook K127 VENTUS S1 EVO3 8.5 49 980 Ft
Goodyear EAGLE F1 (ASYMMETRIC) 3 7.7 70 818 Ft
Uniroyal RAINSPORT 5 7.5 46 238 Ft
Sailun ATREZZO ZSR2 7.5 29 841 Ft
Vredestein ULTRAC VORTI+ 7.3 58 832 Ft
Bridgestone S001 7.3 90 961 Ft
Nexen N'FERA SPORT SUV 7.0 38 019 Ft
Yokohama V701 6.5 49 827 Ft
Yokohama ADVAN SPORT V105 6.2 70 931 Ft
Nexen N'FERA RU1 5.4 41 473 Ft
Triangle TH202 EffeXSport XL 5.4 55 882 Ft Az összes abroncs megjelenítése a rangsorban (18)
- 1. 9.9 38 988 Ft
- 2. 9.6 54 176 Ft +15 188 Ft
- 3. 9.4 61 100 Ft +22 112 Ft
- 3. 9.4 43 641 Ft +4 653 Ft
- 5. 9.2 62 155 Ft +23 167 Ft
- 6. 8.7 58 035 Ft +19 047 Ft
- 7. 8.6 66 010 Ft +27 022 Ft
- 8. 8.5 49 980 Ft +10 992 Ft
- 9. 7.7 70 818 Ft +31 830 Ft
- 10. 7.5 46 238 Ft +7 250 Ft
- 10. 7.5 29 841 Ft −9 147 Ft
- 12. 7.3 58 832 Ft +19 844 Ft
- 12. 7.3 90 961 Ft +51 973 Ft
- 14. 7.0 38 019 Ft −969 Ft
- 15. 6.5 49 827 Ft +10 839 Ft
- 16. 6.2 70 931 Ft +31 943 Ft
- 17. 5.4 41 473 Ft +2 485 Ft
- 17. 5.4 55 882 Ft +16 894 Ft
Az abroncs valós kedvezősége
Legalacsonyabb ár méretben 225/50 R18 elosztva a tesztekből és véleményekből becsült élettartammal.
Műszaki információk
Jelleg: Sport
A sportabroncsoknál a minden helyzetben meglévő tapadás dönt — éles gyorsításkor, fékezéskor, szárazon és nedvesen egyaránt. Ebbe a csoportba tartozik a(z) Hankook K137A VENTUS EVO SUV is. Ehhez társul a nagyobb sebességnél mutatott stabilitás és a kanyarpontosság. Egy dolgot azonban sokan alábecsülnek vásárláskor: a tapadás lágyabb keverékből származik, az pedig gyorsabban kopik. Míg egy standard abroncs nagyjából 40 000 km-t megy, egy sportabroncs körülbelül 20 000–30 000 km-t — élesebb vezetési stílusnál vagy nehezebb, erősebb autónál jóval kevesebbet.
Versenytársak
A fő versenytársak azonos árkategóriában.
Mely tesztekben szerepelt
Auto Bild Hogyan alakult az ár
Legalacsonyabb ár a webshopokban a mérethez 225/50 R18.
A megjelenített ár a legalacsonyabb elérhető ár a figyelt webshopokban. Tájékoztató jellegű, a webshopban eltérhet.
Mit mondanak a tulajdonosok
<p>Erre a szezonra cseréltem le a Bridgestone Turanza T005A-t erre a készletre. Eddig nagyjából 3 hónapot töltöttem velük az úton...</p><p>Az első benyomások alapján száraz úton a tapadásuk egyszerűen fantasztikus. A Turanzákkal sem volt gondom szárazon, de ezek lényegesen jobbak. Nedves úton – figyelembe véve, hogy újak és a futófelület még friss – szintén megbízhatóan fognak. Két alkalommal is elkapott a komoly eső, és nem kellett különösebben változtatnom a vezetési stíluson...</p><p>Fogyasztás terén viszont nem veszik fel a versenyt a Turanzákkal... Azokkal időnként 5,5 l/100 km alá tudtam menni, ezekkel az új Hankookokkal ez nem jön össze. Ezt a jobb tapadás árának tekintem (nem lehet mindent egyszerre). A fogyasztás azért nem vészes – szerintem valamivel kevesebb mint 10%-kal nőtt (valahogy 0,4 l/100 km körül).</p><p>A komfort rendben van. Kicsit keményebbek a Bridgestoneknál, de még belefér... Mintha valamivel hangosabbak is lennének, bár az is lehet, hogy csak az autó öregszik...</p><p>Többnyire autópályán közlekedem, meg néhány mellékúton...</p>
<p>A gyári Toyo Proxes R51A (215/45R18) cserére szorult 5 év és 52 000 km után. Hankookot viszont csak 225/45R18-as méretben találtam, ami ugyan egy kis plusz-méret az eredeti felnihez képest, de semmiféle gondot nem okozott.</p><p>Kezdjük az árral, mert az a legmeglepőbb. Ezek a gumik kb. 40%-kal olcsóbbak voltak, mint ha Toyóval, Kumhóval vagy más középkategóriás márkával cseréltem volna le az eredetit. Az összehasonlításhoz: a Winrun, ami egy igazi budgetes márka, gumiabronksonként csak 30 dollárral volt olcsóbb. Egy jelenlegi generációs prémium gumi szinte filléres áron – ez frankón elképesztő vétel. Úgy tűnik, Ausztráliában a Hankook névnek egyszerűen nincs akkora súlya, hogy annyit kérjenek el érte, amennyit a termék megérne. Remélem, ez sokáig így marad.</p><p>A Toyókhoz képest már az első menetből érezni lehetett a különbséget. Egyszerre javult minden: a kényelem, a zajszint, a száraz tapadás, és főleg a nedves tapadás. A Toyók őszintén szólva mindig veszélyesek voltak esőben – még 6 mm-es mintával is csúszott-siklott az autó, holott nem egy erős autóról van szó. A Hankookok viszont olyan körülmények között is stabilan tartanak, ahol korábban tényleg kellett vigyázni. A kormányzás kicsit nehezebb lett, viszont sokkal több visszajelzést ad, az egyenetlenségeket pedig egy határozott mozdulattal nyeli el, nem nyekerg utána.</p><p>Ami a leginkább lenyűgöz, az az, hogy mindent tud egyszerre. Van benne annyi tapadás és precizitás, hogy egy sportosabb autóhoz is illik, mégis úgy gurul és hangzik, mint egy túragumi. A Ventus S1 evo3-at futom a Volvo SUV-omon is, és nagyon elégedett vagyok velük – ezek pedig még annál is egyértelműen jobbak.</p><p>Gond nélkül ajánlom ezeket bármihez, egy családi ferdehátastól egészen valami sokkal gyorsabbig. Ausztrál áron talán most ezek a legjobb ár-érték arányú gumik a piacon.</p>
<p>Eddig nagyjából 6 500 km-t tettem meg rajtuk, alig látszik rajtuk a kopás, és fogyasztás szempontjából is elég barátságosak. Előtte PS5-ösökön jártam, amik már teljesen le voltak kopva, szóval ez azonnali előrelépés volt. Az autó tapad, mint a szurok – eddig semmi gond nem volt velük. Több éles rajtot is csináltam, és keréklengés szinte alig volt.</p><p>Egyetlen dolog, amit észrevettem, az egyfajta gördülési ellenállás induláskor – ha sokat állsz dugóban, ez még jobban megeszi az üzemanyagot.</p><p>Az árát tekintve nagyon jó vétel, főleg hogy a PS5-ösök 50+ fonttal drágábbak.</p>
<p>Nemrég felszereltem ezeket a gumikat a 2020-as B9.5 Audi RS4-emre, ahol a régi Pilot Sport 4S-t (2021-es DOT – még kb. 3 mm volt rajtuk körben) váltották le.</p><p>- Nedves út = nagyon magabiztosan lehet rajtuk haladni, és tapadási határon is nagyon jól viselkednek (fokozatos kicsúszás). Azt mondanám, hogy jobbnak érzem őket a Michelinnél, de ez betudható annak is, hogy új gumi áll szemben egy öt éves 4S-sel. Nedves teljesítmény terén egyébként meglepően hasonlóak a 4S-hez.</p><p>- Száraz út = szintén nagyon jó, és közel van a 4S-hez (legalábbis gyors közúti vezetés esetén). A tapadási határ kevésbé fokozatos, mint a 4S-nél, de a különbség minimális. A kanyarba való belépésnél a visszajelzés nem annyira precíz, mint a 4S esetén, de aztán szépen beáll. A 4S merevebb oldalfalúnak tűnt.</p><p>- Komfort / zajszint = Nagyon jó, csendesebb a 4S-nél, és mindennapi vezetésnél kényelmesebb is (valószínűleg a puhább oldalfal miatt).</p><p>- Üzemanyag-fogyasztás = Tempomat használatakor autópályán gyakorlatilag semmi különbséget nem éreztem.</p><p>- Kopás = Még nem gyűlt össze elég kilométer a pontos megítéléshez, de 1 300 km után 7 mm maradt (új állapotban 7,2 mm-rel érkeznek).</p><p>Még egy dolog: felszerelés után az oldalfal kicsit feszesnek tűnik (összehasonlítva az azonos méretű Michelin 4S-sel – 10 colos felnik esetén), de a felniprotector így is jól végzi a dolgát. Összességében remek gumi, ha hajlandó vagy egy kevéssel kevesebb kezdeti kormányvisszajelzést elfogadni cserébe a nagyobb komfortért és a csendesebb menetért!</p>
4 000 km után már tudok valami érdemiset mondani.
Nedves és száraz tapadás egyaránt kiváló – az autó úton tartása tökéletes, a kormányérzet sportosabb. Kanyarban gyorsabban megyek, mint régen a Bridgestone Turanza 005-tel.
Fogyasztás: legfeljebb 0,1 literrel több az előző gumikhoz képest – ennél rosszabbra számítottam.
A felnitámasz tökéletes.
A gumik nagyon simán gurulnak az úton – lejtőn mintha az autó gyorsabban kapna sebességre.
A gyenge pont a zaj – 80–100 km/h között folyamatos zümmögés hallható. Kétszer elvittem beállításra, elöl-hátul felcseréltem a gumit – semmi változás. Nyomást is módosítottam 2,6/2,2 bárra – szinte ugyanolyan. A téligumikon semmi ilyesmi nincs. A dolog csak napos, meleg napokon jön elő. Ha max 25°C van és felhős az ég, minden rendben.
Gödrös úton a komfort elfogadható. Ha egyetlen mondatban kellene összefoglalni: nem zseniális, de nem is borzalmas.
Ezekkel az abroncsokkal közlekedik?
Jelentkezzen be és írjon véleményt — segít másoknak a választásban.
Bejelentkezés